PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Dworzec Zachodni multimedialnym węzłem przesiadkowym?

  • Propertynews.pl/PulsBiznesu    8 września 2017 - 09:59
Warszawa: Dworzec Zachodni multimedialnym węzłem przesiadkowym?
PKS Polonus zburzy funkcjonujący obiekt i w drugiej turze inwestycji zbuduje podziemny parking samochodowy (Fot: Facebook/PKS Polonus)

Za prawie 100 mln zł spółka PKS Polonus zbuduje nowy dworzec z funkcją handlową, hostel, parkingi i place postojowe.
Jak pisze "Puls Biznesu", spółka ma już wstępną koncepcję zagospodarowania terenu i w przyszłym roku zamierza wybrać partnera, który zaprojektuje obiekt.

Główna hala dworcowa i poczekalnia z kasami będą na poziomie „0”. Powyżej powstanie hostel i biura spółki. Po wykonaniu tego etapu PKS Polonus zburzy funkcjonujący obiekt i w drugiej turze inwestycji zbuduje podziemny parking samochodowy, ulokowaną nad nim płytę stanowisk odjazdowych oraz płytę postojowo-parkingową dla autobusów.

PKS Polonus rozmawia z PKP, Polskimi Liniami Kolejowymi oraz Tramwajami Warszawskimi o budowie multimodalnego węzła przesiadkowego. Kolejarze przygotowują się do modernizacji torów i peronów oraz drugiego etapu rozbudowy dworca Warszawa Zachodnia. Spółka tramwajowa chce wykonać pod terenami PKP oraz PKS Polonus odcinek podziemnej linii z Bemowa do Wilanowa z przystankiem tramwajowym między dworcami kolejowym i autobusowym. W przyszłości planowana jest także budowa linii metra.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.