PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa i Ściana Wschodnia - to najlepsze lokalizacje pod projekty handlowe

  • Propertynews.pl    22 września 2014 - 19:30
Warszawa i Ściana Wschodnia - to najlepsze lokalizacje pod projekty handlowe

Inwestorzy powierzchni handlowych wciąż poszukują nowych lokalizacji. Na celowniku są obecnie przede wszystkim małe i średnie miasta, jednak potencjał leży także w większych aglomeracjach.
Zdaniem Agnieszki Mielcarz, dyrektor Działu Retail Asset Management w firmie Knight Frank, wciąż najbardziej interesującym rynkiem jest Warszawa.

- Warszawa jest rynkiem, na którym firmy inwestują i nadal będą inwestować najchętniej. Zarówno, jeśli chodzi o zakup obiektów handlowych, jak również o inwestycje w modernizację centrów starszej generacji. Modernizacja okazuje się niezwykle atrakcyjna, bowiem zysk wydaje się pewny i nie tak długoterminowy, jak ten w przypadku nowych projektów - tłumaczy Agnieszka Mielcarz.

Dyrektor w Knight Frank za niezwykle obiecujące uważa także rynki handlowe w miastach na tzw. "Ścianie Wschodniej". - Do tej pory były one stosunkowo słabo nasycone, ale posiadają ogromny potencjał. Wynika on z niewielkiej konkurencji, jak i z uwarunkowań geograficznych związanych z napływem klientów z krajów wschodnich - dodaje Mielcarz.

Zdaniem przedstawicielki Knight Frank, potencjał Polski jest wciąż bardzo duży, a niezwykle interesujący wydaje się być na tym tle handlowy rynek Trójmiasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Tyrolka, 2014-09-23 15:15:37

    Warszawska "ściana wschodnia" też zdecydowanie potrzebuje galerii i bardzo się cieszę, że GTC zainteresowało się Białołęką. Szkoda tylko, że włodarze miasta trochę się ociągają z wydawaniem tych wszystkich zgód i pozwoleń. Mam nadzieję, że przyspieszą podbijanie stempli i za rok-półtora wy...biorę się do kina spacerkiem :)  rozwiń