PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa i Śląsk najbardziej atrakcyjne dla... magazynierów

  • Propertynews.pl    28 kwietnia 2016 - 12:06
Warszawa i Śląsk najbardziej atrakcyjne dla... magazynierów
W pierwszym kwartale 2016 r. ukończono budowy hal magazynowych o łącznej powierzchni 445 tys. mkw. Największa aktywność deweloperów odnotowana została na rynku warszawskim i na Górnym Śląsku (fot. pixabay)

• Warszawa i Górny Śląsk były najbardziej pożądanymi lokalizacjami przez najemców magazynowych w pierwszym kwartale 2016 roku.
• Według raportu Colliers International, w Warszawie wynajęto 166 tys. mkw. powierzchni, a na Śląsku - 152 tys. mkw.
W analizowanym okresie na polski rynek dostarczono łącznie ponad 445 tys. mkw. powierzchni magazynowej klasy A w ramach 26 nowych projektów. Tym samym zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce przekroczyły 10,4 mln mkw.

W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. podpisano 120 umów najmu obejmujących blisko 680 tys. mkw. Oznacza to, że poziom popytu w dalszym ciągu jest bardzo wysoki. W analizowanym okresie najbardziej pożądanymi lokalizacjami przez najemców były Warszawa (166 tys. mkw. wynajętej powierzchni) oraz Górny Śląsk (152 tys. mkw.). Na koniec marca niewynajętych pozostawało ok. 600 tys. mkw. powierzchni. Znaczny odsetek nowych zasobów magazynowych został wybudowany częściowo spekulacyjnie, co miało wpływa na wzrost wskaźnika pustostanów do 5,8 proc. w porównaniu do grudnia 2015 r. (4,6 proc.).

Czytaj więcej na ten temat tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.