Warszawa. Jest pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności stacji Księcia Janusza zachodniego odcinka II linii metra.
Warszawa. Jest pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza
Warszawa ma pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza zachodniego odcinka II linii metra. Fot. Pixabay.com

To pierwsze z sześciu pozwoleń potrzebnych do rozbudowy w Warszawie II linii metra na zachód. Konieczne są jeszcze pozwolenia na budowę dwóch stacji (Płocka i Młynów) i trzech wentylatorni.

Wypowiedź Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Zachodni odcinek II linii metra w Warszawie to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rodno Daszyńskiego. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt, Kwota kontraktu wynosi ponad 1,147 mld zł brutto.

Trwa już budowa przedłużenia II linii z Dworca Wileńskiego w kierunku północnowschodnim. Powstanie ok. 3,12 km trasy. Planowane stacje to: Szwedzka (C16) pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; Targówek (C17) w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. S. Ossowskiego oraz Trocka (C18) w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką.

Również tutaj za ostatnią stacją znajdą się tory odstawcze i komora do zawracania. Umowę z wykonawcą podpisano 11 marca, prace w terenie rozpoczęły się w końcu kwietnia. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Astaldi z Włoch. Kwota kontraktu opiewa na ponad 1,066 mld zł brutto. Budowa potrwa 38 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE