PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Jest pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza

  • JL    19 września 2016 - 10:10
Warszawa. Jest pozwolenie na budowę stacji metra Księcia Janusza
Warszawa ma pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza zachodniego odcinka II linii metra. Fot. Pixabay.com

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności stacji Księcia Janusza zachodniego odcinka II linii metra.
To pierwsze z sześciu pozwoleń potrzebnych do rozbudowy w Warszawie II linii metra na zachód. Konieczne są jeszcze pozwolenia na budowę dwóch stacji (Płocka i Młynów) i trzech wentylatorni.

Wypowiedź Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Zachodni odcinek II linii metra w Warszawie to ok. 3,4 km podziemnej kolei od stacji Rodno Daszyńskiego. Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza.

Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. Wykonawcą będzie wybrana w przetargu turecka firma Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt, Kwota kontraktu wynosi ponad 1,147 mld zł brutto.

Trwa już budowa przedłużenia II linii z Dworca Wileńskiego w kierunku północnowschodnim. Powstanie ok. 3,12 km trasy. Planowane stacje to: Szwedzka (C16) pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; Targówek (C17) w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. S. Ossowskiego oraz Trocka (C18) w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką.

Również tutaj za ostatnią stacją znajdą się tory odstawcze i komora do zawracania. Umowę z wykonawcą podpisano 11 marca, prace w terenie rozpoczęły się w końcu kwietnia. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Astaldi z Włoch. Kwota kontraktu opiewa na ponad 1,066 mld zł brutto. Budowa potrwa 38 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.