PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Kładka pod mostem Łazienkowskim będzie gotowa w wakacje 2017 r.

  • PAP/AT    12 kwietnia 2016 - 17:33
Warszawa: Kładka pod mostem Łazienkowskim będzie gotowa w wakacje 2017 r.

W przyszłoroczne wakacje gotowa będzie kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim (fot.um.warszawa.pl/E.Lach)

• Podwieszana i oświetlona kładka pieszo-rowerowa pod mostem Łazienkowskim ma być gotowa w wakacje 2017 r.
• Inwestycja będzie kosztowała 13,5 mln zł.
• Przedstawiciele władz miasta podpisali umowę na projekt i budowę z wykonawcą wybranym w przetargu.
Najkorzystniejszą ofertę złożyło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty w konsorcjum z firmą Intop Warszawa - 13,5 mln zł.

Według planów pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę będzie kilkusetmetrową stalową konstrukcją podwieszoną pod mostem Łazienkowskim. Kładka będzie miała szerokość 3,4 m, zostanie podwieszona poniżej pomostu przeprawy, a jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa zostanie wyposażona w nowe oświetlenie.

Powstaną dwie takie kładki - po północnej i południowej stronie mostu. Jedna ma być dostępna dla pieszych i rowerzystów, druga tylko dla rowerzystów. Na lewym brzegu Wisły połączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim brzegu - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Dyrektor stołecznego Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski przypomniał we wtorek przed podpisaniem umowy, że w zeszłym roku Rada Warszawy przeznaczyła na budowę kładki 16 mln zł.

"Udało się wybrać wykonawcę solidnego, wykonawcę, który od wielu lat współpracuje z nami przy utrzymaniu obiektów mostowych. Zmieściliśmy się w pieniądzach, które na ten cel posiadaliśmy. Za 13,5 mln zł w przyszłym roku, w wakacje, ta infrastruktura rowerowa będzie do wykorzystania. Myślę, że w wakacje, wtedy, gdy mamy szczyt sezonu nad Wisłą, ta kładka przyda się najbardziej" - powiedział Puchalski.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która połączy się z wybudowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę, pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

Do przetargu na zaprojektowanie i budowę kładki pod mostem Łazienkowskim zgłosiło się pięć firm. Oprócz kryterium ceny wpływ na ocenę końcową miał również termin wykonania kładki oraz okres gwarancji. Wszystkie podmioty, startujące w przetargu, zaoferowały 10-letni okres gwarancyjny i ostateczny termin zakończenia prac na 27 lipca 2017 r. Kryterium rozstrzygającym była więc cena.

Szczegółowy projekt kładki opracowany zgodnie z koncepcją firmy Transprojekt-Warszawa powinien być gotowy jesienią 2016 r. Most Łazienkowski będzie szóstym obiektem mostowym z infrastrukturą rowerową - zapowiada miasto

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.