PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: lada chwila otwarcie Mostu Łazienkowskiego

  • pap/pt    26 października 2015 - 16:53
Warszawa: lada chwila otwarcie Mostu Łazienkowskiego
Remont Mostu Łazienkowskiego trwa od połowy lutego (fot.wikipedia.org/masti/CC BY-SA 2.5)

Być może w nocy z wtorku na środę zostanie otwarty Most Łazienkowski - warunkiem jest pomyślne przejście kontroli nadzoru budowlanego. Na przeprawie trwają ostatnie prace przed tym, jak wjadą na nią samochody - poinformował w poniedziałek 26 października stołeczny ZDM.
Zgodnie z kontraktem most ma być przejezdny do końca października, czyli do soboty, ale może to nastąpić wcześniej. Rzecznik wykonawcy remontu, Mateusz Gdowski z firmy Bilfinger Infrastructure (grupa PORR Polska Infrastructure) przyznał w, że planowane jest otwarcie mostu w nocy z wtorku na środę.

Otwarcie Mostu Łazienkowskiego

Zastrzegł jednak, że najpierw pomyślnie muszą zakończyć się planowane na wtorek odbiory nadzoru budowlanego; dopiero po nich ma być wiadomo, kiedy na pewno przeprawa zostanie udostępniona kierowcom.

"Zobaczymy, jak te odbiory się udadzą. Być może (otwarcie) będzie później; może będą zalecenia, że będzie to czwartek. Jeszcze chwila cierpliwości, będzie wszystko wiadomo" - podkreślił Gdowski.

Do pożaru Mostu Łazienkowskiego doszło 14 lutego br. Ogień był gaszony przez 12 godzin; temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza.

Przeprawa dla 100 tys.pojazdów

Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Przeprawą jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano.

Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji. Remont przeprawy wykonuje firma Bilfinger Infrastructure (grupa PORR Polska Infrastructure) i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.