PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa likwiduje bariery architektoniczne

  • PropertyDesing.pl    19 lutego 2016 - 11:50
Warszawa likwiduje bariery architektoniczne

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie deklaruje zmiany w 214 miejscach. (Fot. Pixabay)

Dzięki współpracy twórców Warszawskiej Mapy Barier i rady miasta, od trzech lat likwidowane są bariery architektoniczne, które utrudniają poruszanie się po stolicy osobom starszym i niepełnosprawnym.
W tym roku znów ok. miliona złotych władze Warszawy przeznaczą na likwidację barier architektonicznych. Podjęto decyzję o usunięciu konkretnych barier. Chodzi o te najbardziej uciążliwe, ale łatwe i szybkie do likwidacji. Miastu zależy na tym, aby prace nie trwały długo i nie były kosztowne.

Jakie bariery zostaną usunięte? To przede wszystkim wysokie krawężniki, nierówne chodniki, brak pasów ostrzegawczych, płytek z "wypustkami".

Miasto chce też stopniowo zmieniać krawężniki na przystankach autobusowych - wymieniać stare na krawężniki tzw. peronowe, o zaokrąglonych końcach, które ułatwiają podjazd autobusom blisko chodnika. Inne planowane prace to budowa wind na wiadukt mostu Poniatowskiego, przy przejściu podziemnym zlokalizowanym pod ulicami Wolską i Kasprzaka w rejonie skrzyżowania z ul. Redutową, a także kładki pieszo-rowerowej łączącej Kępę Potocką z terenami pasa nadwiślańskiego.

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich deklaruje zmiany w 214 miejscach. Usunie szereg barier z całych ciągów ulicznych, np. na Białołęce z ul. Marywilskiej, na Bielanach z ul. Marymonckiej, a na Pradze z ulic Namysłowskiej i Wileńskiej oraz okolic pl. gen. J. Hallera. Tak jak w poprzednim roku w projekt zaangażowały się też dzielnice, które nadesłały 187 propozycji barier do usunięcia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: