PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Miasto Jest Nasze zarzuca miejskiej spółce sprzedaż prawa do działki w zabytkowym parku

  • pt/pap    10 maja 2017 - 15:12
Warszawa. Miasto Jest Nasze zarzuca miejskiej spółce sprzedaż prawa do działki w zabytkowym parku
Park Skaryszewski (fot.wikipedia)

Należąca do miasta spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji sprzedała prawo użytkowania wieczystego działki położonej w zabytkowym Parku Skaryszewskim w Warszawie - podało w środę Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Obawia się ono, że w parku powstanie apartamentowiec.
MPRI wystawiło na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy Al. Zielenieckiej 6/8 w Warszawie. To działki o powierzchni prawie 5,5 tys. metrów kwadratowych i budynki o łącznej powietrzni 1,4 tys. metrów kwadratowych; ich dzierżawcą jest położony w tym miejscu hotel "Dedek". Cena wywoławcza to 4,5 mln zł plus VAT.

"W rozmowie telefonicznej z przedstawicielami MPRI uzyskaliśmy potwierdzenie, że działka została sprzedana w kwietniu" - podało MJN w komunikacie w środę.

"Sprzedaż oznacza, że w prywatne ręce trafia część zabytkowego, stuletniego Parku Skaryszewskiego. Obawiamy się, że nowy właściciel będzie mógł ogrodzić teren, zburzyć zabudowania +Dedka+, wybudować w środku Parku apartamentowiec" - powiedział Jan Baran z MJN. Podkreślił, że dla Parku Skaryszewskiego nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

MJN nie ustaliło, kto kupił nieruchomość. Według stowarzyszenia miejska spółka sprzedała prawa do użytkowania wieczystego nieruchomości do 2089 r.

PAP poprosiła o komentarz MPRI. Sekretariat spółki poinformował, że nie obecnie ma nikogo, kto mógłby wypowiedzieć się dla prasy. PAP wysłała więc pytania pocztą elektroniczną. Do czasu nadania depeszy na prośbę o kontakt nie odpowiedział też rzecznik stołecznego ratusza.

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego jest położony w dzielnicy Praga Południe. Został wpisany do rejestru zabytków w 1973 r. Ma 58 hektarów powierzchni.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • o kuhwa, 2017-05-10 19:30:52

    To już jasne kto eksmituje wiewiórki z parku...