PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: mieszkańcy mogą wypoczywać na kolejnym fragmencie bulwarów. Ratusz zapowiada dalsze inwestycje

  • PAP/KDS    14 czerwca 2017 - 12:39
Warszawa: mieszkańcy mogą wypoczywać na kolejnym fragmencie bulwarów. Ratusz zapowiada dalsze inwestycje
Otworzyliśmy najdłuższy i najbardziej różnorodny odcinek bulwarów - mówi Gronkiewicz-Waltz (fot.um.warszawa.pl/ Fot. R. Motyl)

- Przywróciliśmy Wisłę mieszkańcom. Otworzyliśmy najdłuższy i najbardziej różnorodny odcinek bulwarów. To najpiękniejsze bulwary w Europie i jedna z najatrakcyjniejszych przestrzeni w naszym mieście - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy podczas konferencji. W środę (14 czerwca) do użytku został oddany kolejny fragment przebudowanych bulwarów wiślanych.
• W środę (14 czerwca) w Warszawie oddano kolejny fragment zmodernizowanych bulwarów nad Wisłą. 

• - To najpiękniejsze bulwary w Europie i jedna z najatrakcyjniejszych przestrzeni w naszym mieście - mówiła o inwestycji Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

• Na 800-metrowym fragmencie znalazły się m.in. falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych, fontanna oraz schody do samej rzeki.

Oddany do użytku fragment odejmuje odcinek między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Od środy do niedzieli na bulwarach zaplanowano koncerty, warsztaty tańca i eksperymenty animatorów Centrum Nauki Kopernik.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podkreślił, że ważnymi elementami inwestycji były, po pierwsze, zazielenienie bulwarów, po drugie - ratuszowi zależało na różnorodnych funkcjach tego miejsca: od pluskowiska po plaże, pawilony i amfiteatr. Każdy element bulwaru - jak poinformował Olszewski - był projektowany tak, aby nie zaszkodziło mu przejście wysokiej wody, ponieważ jest to teren zalewowy.

Na 800-metrowym fragmencie bulwarów do dyspozycji odwiedzających będą m.in. falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych, fontanna oraz schody do samej rzeki.

Na bulwarach pojawiło się dużo zieleni - tylko na otwieranym odcinku posadzono m.in. około 30 grabów, 7 lip, 5,7 tys. wierzb purpurowych "Nana", 1,9 tys. berberysów i 2, tys. wierzb wiciowych.

Na całej długości od mostu Świętokrzyskiego do ul. Karowej położony jest też asfalt na drodze rowerowej. Na tym fragmencie nadrzecznej promenady znalazło się miejsce na niewielki, przeznaczony na kameralne występy, amfiteatr.

Na tym odcinku znajduje się też pierwszy z budowanych pawilonów zwany "plażowym". Podzielony on został na część gastronomiczną, toaletę publiczną, natryski, wypożyczalnię leżaków i koszy wiklinowych.

Olszewski powiedział, że długi weekend na bulwarach startuje już w środę. Będzie można pobawić się m.in. na koncertach, wziąć udział w eksperymentach czy obejrzeć "wodne" performance.

W środę na plenerowej scenie odbędzie się koncert "Tu bije serce stolicy!" - wystąpią m.in. Bovska, Stanisława Celińska, Reni Jusis i Warszawskie Combo. Bogaty program przygotowały mieszczące się nieopodal Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum nad Wisłą - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.