PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, most Grota-Roweckiego: poszerzona przeprawa już otwarta

  • bad/PAP    12 września 2015 - 12:36
Warszawa, most Grota-Roweckiego: poszerzona przeprawa już otwarta

Od piątku wieczorem kierowcy mogą jeździć poszerzonym mostem Grota-Roweckiego. Pojazdy będą jeździły na razie po trzech pasach w każdym kierunku. Za 10 dni do dyspozycji kierowców ma już być łącznie 10 pasów ruchu.
W chwili otwarcia ruchu na moście z dziennikarzami spotkała się minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. "Każdy tydzień wcześniejszego oddania to jest duży sukces z uwagi na utrudnienia (drogowe), które tutaj wszyscy znosimy" - powiedziała minister.

Zgodnie z planem przebudowa mostu miała się zakończyć do 31 października br.

Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział wcześniej w piątek, że dyrekcja już otrzymała pozwolenie na użytkowanie mostu i nowego odcinka trasy. Wyjaśnił, że na początku kierowcom zostaje udostępniony fragment Trasy AK od ul. Powązkowskiej do Mostu Grota-Roweckiego, od dwóch do trzech pasów na jedni głównej. Na samej przeprawie kierowcy będą mogli jeździć po trzech zewnętrznych pasach ruchu przeznaczonych dla ruchu lokalnego.

Most będzie miał po pięć pasów ruchu w obu kierunkach

Przez kolejne 10 dni mają być zamknięte na samym moście środkowe cztery pasy ruchu dedykowane dla ruchu tranzytowego (Trasa AK stanowi warszawską część drogi S8); na nitkach tranzytowych będą jeszcze trwały prace wykończeniowe.

Po ich zakończeniu poszerzony most będzie miał po pięć pasów ruchu w obu kierunkach - po trzy dla ruchu lokalnego i po dwa dla tranzytowego. Cała procedura wdrażania nowej organizacji najprawdopodobniej będzie trwać do 3 tygodni, w trakcie których będą jeszcze obowiązywać ograniczenia prędkości maksymalnej.

W ostatnim tygodniu wykonawca przebudowy trasy i mostu firma Metrostav prowadziła prace wykończeniowe na południowej jezdni mostu. Ruchu w obu kierunkach był poprowadzony jezdnią północną.

Umowa na przebudowę trasy wraz z mostem Grota-Roweckiego została podpisana 18 lipca 2013 r. Wartość kontraktu to 796 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.