PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Most Łazienkowski: Pożar na pomostach technicznych

  • PAP    16 sierpnia 2015 - 08:10
Warszawa, Most Łazienkowski: Pożar na pomostach technicznych

Remont Mostu Łazienkowskiego trwa od połowy lutego (fot.wikipedia.org/masti/CC BY-SA 2.5)

Na pomostach technicznych Mostu Łazienkowskiego, podczas prac remontowych, w sobotę (15 sierpnia) zapaliły się deski. Strażacy już ugasili ogień - dowiedziała się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Most jest zamknięty po pożarze, do którego doszło w lutym tego roku.
Spaliło się ok. 40 metrów kwadratowych desek. Pożar, który miał miejsce na środkowym przęśle przeprawy, został już ugaszony - poinformował wieczorem st. kpt. Artur Laudy z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Paliły się drewniane podesty techniczne. Straż dostała zgłoszenie o godz. 17.50. Jak podkreślili ratownicy, miejsce pożaru po akcji gaśniczej zostało sprawdzone przy pomocy wykrywającej różnice temperatur kamery termowizyjnej - badanie wykazało, że zarzewie ognia zostało zlikwidowane.

Według straży pożarnej, przypuszczalnie przyczyną pożaru było cięcie konstrukcji stalowej przez pracowników - w połączeniu z wysoką temperaturą powietrza.

Remont Mostu Łazienkowskiego trwa od połowy lutego br. Naprawa była konieczna, ponieważ wskutek pożaru, do którego doszło również w sobotę - 14 lutego - uszkodzeniu uległa konstrukcja przeprawy. Wtedy ogień objął również drewniane podesty techniczne.

W sprawie pożaru śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Śledczy przyjmują różne hipotezy, także tę o celowym podpaleniu.

Według władz Warszawy na remont mostu będzie kosztował 110 mln zł, z tego 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • budomistrz, 2015-10-03 15:12:50

    Na tym moście, POkrętacze i niektórzy mafiozi, zarobili tyle pieniędzy, że trzeba od czasu do czasu go podpalić, bo potem, nikt, nawet NIK, nie doliczy się ile tak naprawdę kosztowała odbudowa a ile pożar tego osławionego mostu. Widać, że nawet do dzisiaj, nie założyli żadnego monitoringu ani nie wp...rowadzili porządnej ochrony, bo nadal ten most można podpalić kiedy się chce. Nawet w dniu "cudu nad Wisłą". Pani bufetowa, już dawno powinna się z tego powodu, podać do dymisji. Jednak widać gołym okiem, że pożary tego "osławionego" mostu są jej bardzo potrzebne. Można w nim palić i topić wszelakie przekręty pieniędzy podatników i unijne (podatników) też. Nawet dziarska ABW, nie interesuje się tym mostem, mimo, że to jest obiekt strategiczny bardzo potrzebny dla cywilów i wojska. Ale bufetową to nie obchodzi. Dalej przecina nowe wstęgi i odcina kupony swojej nieograniczonej władzy. Przewiduję, że może się później okazać, iż nie spaliły się deski a papa czy być może farba. Każdy pożar, to dla złodziei, pieniądze.  rozwiń
  • Senior, 2015-10-03 11:14:36

    Brak jakiejkolwiek informacji na temat bieżącej realizacji remontu oraz przewidywań - harmonogramu odbioru i oddania do użytku mostu.