PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa przeznaczy ponad 100 mln zł na rewitalizację ośrodków sportowych

  • PAP/em    4 stycznia 2017 - 15:35
Warszawa przeznaczy ponad 100 mln zł na rewitalizację ośrodków sportowych
Na ten program Warszawa zgromadziła 130 mln zł (fot. pixabay)

• Władze stolicy poinformowały, że Warszawa wyda w l. 2017-2019 ponad 100 mln zł na rewitalizację siedmiu ośrodków sportowych, m.in. stoku narciarskiego "Szczęśliwice" oraz ośrodków "Namysłowska" i "Moczydło".
• Zmienią się też zasady dofinansowania zespołów ligowych.
• Program  modernizacji ośrodków sportowych ma zostać zrealizowany w niespełna trzy lata.
W Warszawie działa 17 jednostek organizacyjnych zarządzających ośrodkami sportowymi. Piętnaście z nich ma charakter dzielnicowy, dwie to jednostki ogólnomiejskie.

- Udało nam się za zgodą Rady Miasta przygotować specjalny program rewitalizacji i modernizacji naszych ośrodków. Na ten program zgromadziliśmy 130 mln zł, z czego 100 mln zł to są środki już rozdysponowane - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami w stołecznym ratuszu wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Zapowiedziała, że w najbliższych latach kompleksową modernizację przejdzie siedem ośrodków. - Jest to program na niespełna trzy lata - powiedziała wiceprezydent stolicy.

Park Kultury w Powsinie

Na rewitalizację Parku Kultury w Powsinie trafi ponad 11 mln zł, za które przeprowadzone zostaną dwa zadania inwestycyjne. W ciągu tego roku hala tenisowa nad dwoma kortami uzyska nową powłokę. Dodatkowo położona zostanie nowa nawierzchnia kortów ze sztucznej trawy, a także wymienione zostanie oświetlenie i system ogrzewania. W połowie roku opracowana zostanie również koncepcja zagospodarowania Parku Kultury w Powsinie. W 2015 r. park odwiedziło ponad 500 tys. osób.

Stok narciarski "Szczęśliwice"

Ponad 15,7 mln zł miasto przeznaczy na prace przy całorocznym stoku narciarskim "Szczęśliwice". Większość tej kwoty pochłonie modernizacja samego stoku narciarskiego, obecna mata igielitowa zostanie zastąpiona matą nowej generacji. Wybudowany zostanie także wyciąg chodnikowy dla początkujących narciarzy, jak również zabudowane zostanie górne piętro budynku głównego ośrodka. W 2015 r. "Szczęśliwice" odwiedziło ponad 420 tys. osób.

Tor łyżwiarski "Stegny"

Trzecim ośrodkiem na liście jest tor łyżwiarski "Stegny", dla tego obiektu przygotowany został projekt zadaszenia i modernizacji, który uzyskał pozwolenie na budowę. "Projekt ma być realizowany wspólnie z Ministerstwem Sportu i nie możemy niestety wciąż doczekać się na dofinansowanie, teraz będziemy w marcu aplikować po raz ostatni" - powiedziała Kaznowska.

Ośrodek "Moczydło"

Kolejnym ośrodkiem, który przejdzie rewitalizację i modernizację, za 15 mln zł, będzie ośrodek "Moczydło" przy ul. Górczewskiej. Plan zakłada przede wszystkim modernizację niecki basenu rekreacyjnego - zostanie ona wykonana ze stali nierdzewnej. Wokół pojawią się m.in. brodziki, zjeżdżalnia i strefa placu wodnego dla dzieci. Zmodernizowane i rozbudowane zostaną boiska plażowe do siatkówki, piłki nożnej oraz badmintona.

Ośrodek przy ul. Inflanckiej

Prawie 7 mln zł miasto wyda na modernizację ośrodka przy ul. Inflanckiej. Wymieniona zostanie powłoka nad basenem, dzięki zmianie membranowej hali na nowoczesną o dużej wytrzymałości możliwy będzie montaż wentylacji z odzyskiem ciepła. Przebudowane zostaną również wejścia i wyjścia z pływalni, które będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Modernizację przejdzie również stacja uzdatniania wody oraz budynek sauny.

Ośrodek "Hutnik"

Ponad 16,6 mln zł miasto przeznaczy na rewitalizację ośrodka "Hutnik" przy ul. Marymonckiej 42. Koncepcja rewitalizacji obejmuje modernizację całego terenu głównie pod kątem gry w piłkę nożną. Wybudowana infrastruktura pozwoli stworzyć bazę treningową dla mniejszych klubów sportowych, stowarzyszeń czy fundacji. Powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko główne do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy naturalnej, będą zadaszone trybuny po obu stronach boiska z ok. 1,2 tys. miejsc.

Ośrodek "Namysłowska"

Ostatnią pozycją na liście miasta jest ośrodek "Namysłowska". Miasto przeznaczy na kompleksową rewitalizację tego miejsca 40 mln zł. W północno-zachodniej części ośrodka powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, gdzie zlokalizowany zostanie m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, skatepark oraz ścianka wspinaczkowa; będzie też budynek techniczny z wypożyczalnią sprzętu i sanitariatami. W strefie zewnętrznej ośrodka przywrócony zostanie kompleks basenów zewnętrznych, powstanie także zadaszone lodowisko/rolkowisko, boiska sportowe do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki plażowej i badmintona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.