PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Ratusz wszczyna kontrolę ws. zabudowy skweru na Powiślu

  • PAP/JS    16 marca 2017 - 16:57
Warszawa: Ratusz wszczyna kontrolę ws. zabudowy skweru na Powiślu
Olszewski na konferencji prasowej poinformował, że decyzja została wydana pomimo trzech negatywnych opinii ratusza (fot.pixabay.com)

Stołeczny ratusz wszczyna kontrolę w sprawie decyzji o zabudowie skweru u zbiegu ulic Rozbrat i Szarej na warszawskim Powiślu.
• Chodzi o teren dawnego ogródka jordanowskiego na Powiślu.

• Decyzja o warunkach zabudowy wydana przez śródmiejski urząd pozwala na zabudowę działki trzema czteropiętrowymi apartamentowcami.

• Według wiceprezydenta stolicy Michała Olszewskiego Urząd Dzielnicy Śródmieście wydał tę decyzję pomimo negatywnych opinii władz miasta.

Olszewski na konferencji prasowej poinformował, że decyzja została wydana pomimo trzech negatywnych opinii ratusza. Według niego zabudowa skweru nie jest zgodna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz projektem planu miejscowego.

Jak podkreślał, miasto od początku zakładało utrzymanie zieleni w tym miejscu.

"Naszym zdaniem wydana decyzja jest skandaliczna również z uwagi na to, że nie uwzględnia sąsiedztwa tego regionu i zabudowy pierzejowej, która powinna być utrzymana" - dodał wiceprezydent Warszawy.

Po konferencji Olszewskiego do sprawy odniosło się stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które protestuje przeciwko inwestycji.

"W sprawie skweru przy ul. Szarej, na którego zabudowę handlarze roszczeń dostali zielone światło, obserwujemy to co zwykle w warszawskim samorządzie: przerzucanie się odpowiedzialnością, by zwalić winę na przeciwnika politycznego" - napisali w oświadczeniu zamieszczonym na portalu społecznościowym. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.