PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa rewitalizacja Rotundy: Rozbiórka wstrzymana

  • Newsrmtv.tv/AT    20 marca 2017 - 11:40
Warszawa rewitalizacja Rotundy: Rozbiórka wstrzymana
Warszawska Rotunda (fot.wikimedia/Janusz Jurzyk/CC BY-SA 3.0)

Stołeczny Konserwator Zabytków nakazał wstrzymanie prac rozbiórkowych budynku Rotundy w Warszawie.
• Do PKO Banku Polskiego 16 marca br. wpłynęła decyzja Stołecznego Konserwatora Zabytków nakazująca wstrzymanie wszystkich prac prowadzonych w budynku Rotundy.

• Bank analizuje dokumenty i ustosunkuje się do decyzji w możliwie najszybszym czasie.

- Do Banku wpłynęła decyzja Stołecznego Konserwatora Zabytków o wstrzymanie prac rozbiórkowych budynku Rotundy. Decyzję, która wpłynęła do Banku analizujemy, która będzie polegała na ocenie prawnej, jak również administracyjnym, ale najważniejsza sprawą dla nas jest bezpieczeństwo konstrukcji oraz otoczenia budynku Rotundy – mówi Piotr Radek, manager ds. rewitalizacji Rotundy.

Czytaj też: Rewitalizacja Rotundy: Miejskie obiekty powinny łączyć funkcje komercyjne ze społecznymi

W grudniu 2014 roku Bank złożył wniosek do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy o wydanie pozwolenia na budowę wraz z rozbiórką istniejącego budynku. Pozwolenie na budowę wraz z rozbiórką Rotundy została wydana przez Urząd Miasta z datą 1 lutego 2016 roku.

Piotr Radek potwierdza, że wszelkie formalności ze strony PKO Banku Polskiego zostały dotrzymane. W styczniu 2017 roku Bank wyłonił generalnego wykonawcę. Zgodnie z przyjętym harmonogramem w lutym br. przystąpił do realizacji inwestycji.

Bank prowadzi projekt rewitalizacji Rotundy, ze względu na zły stan techniczny budynku. Ma on charakter kompleksowy. Budynek zachowa dotychczasowy kształt, wielkość i elementy charakterystyczne dla architektury modernizmu.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu PKO Bank Polski przeprowadził panele eksperckie w których wzięli udział przedstawiciele organizacji architektów, władz lokalnych i samorządowych, firm badawczych oraz konsultacje z mieszkańcami Warszawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • janko, 2017-03-24 13:29:44

    to prawa, po co to wstrzymywać.. rewitalizacja jest nieunikniona, zobaczycie, centrum miasta będzie wyglądac naprawdę lepiej
  • Laks, 2017-03-23 19:01:29

    Bez sensu, powinni jak najszybciej wyremntować budynek, już był w bardzo złym stanie. Ja się nie mogę doczekać odnowionej rotundy.