Warszawa: Rowerem przez most Łazienkowski w następne wakacje

W przyszłoroczne wakacje gotowa będzie kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim w Warszawie.
Warszawa: Rowerem przez most Łazienkowski w następne wakacje
Tak będzie wyglądać kładka dla pieszych i rowerów na moście Łazienkowskim w Warszawie. (fot. mat.pras.)

Pieszo-rowerowa przeprawa przez Wisłę to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja, która będzie podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Kładka będzie miała 3,4 m szerokości, zostanie podwieszona poniżej pomostu przeprawy, a jej nachylenia nie przekroczą 6-7 proc.

Cała trasa zostanie wyposażona w nowe oświetlenie. Powstaną dwie takie kładki – po północnej i południowej stronie mostu. Na lewym brzegu Wisły połączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim brzegu – z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego.

Wybudowana zostanie także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej), która połączy się z wybudowaną właśnie drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod ewentualną przyszłą rampę, pozwalającą dostać się na plaże i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły.

Rada Warszawy przyznała na budowę kładki 16 mln zł. Termin zakończenia budowy kładki mija 27 lipca 2017 r. Most Łazienkowski będzie szóstym obiektem mostowym z infrastrukturą rowerową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kładki na zachodzie stosowane są powszechnie i wspaniale spełniają swoje zadanie. Czemu u nas miało by być inaczej?? Uważam że ta kładka to świetny pomysł a kolejna o której już się sporo mówi łącząca ulicę Karową i Okrzei będzie jeszcze bardziej istotna. Przybliży ona bowiem oba brzegi miasta do si...ebie i z pewnością stanie się nie lada atrakcją dla mieszkańców i turystów. rozwiń

wilk, 2016-04-20 00:16:53 odpowiedz

Jest taki Most w górę Wisły ma patrona Jana Pawła.Jest nowy mniej niż 10 lat a ścieżki nie ma bo . . . W układzie lokalnym byłaby ładna pętelka dla małych i dużych rowerzystów. Jak można wykukać taką kładkę. Już dziękuję za pomoc w kukaniu u różnych Władz.

Ryś - dziadek, 2016-04-19 15:47:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE