PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa się rozwija. Za 20 lat dogoni Mediolan?

  • PropertyNews.pl/AT    28 września 2016 - 10:15
Warszawa się rozwija. Za 20 lat dogoni Mediolan?
Warszawie brakuje infrastruktury i dobrze zorganizowanej przestrzeni publicznej na szczęście, to się zmienia (Maciej Zajdel, fot.propertynews.pl)

• Warszawa przez wiele lat był zaniedbana, ale zaczyna się powoli rozwijać – twierdzi Maciej Zajdel, członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties.
• Mam nadzieję, że za mniej niż 20 lat będziemy w stanie dogonić Mediolan - dodaje.
Rynek dóbr luksusowych w Polsce przypomina analogiczny rynek w Mediolanie 20 lat temu.

- W Mediolanie na początku tworzyły się małe butiki pod szyldami znanymi we Włoszech i dopiero w drugim etapie rozwoju zaczęły napływać tam duże marki i międzynarodowe brandy. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w naszym kraju – mówi Maciej Zajdel, członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties. - Mam nadzieję, że za mniej niż 20 lat będziemy w stanie dogonić Mediolan. Ale to ogromna praca nie tylko prywatnych inwestorów, ale również władz Warszawy oraz wypadkowa warunków gospodarczych oraz klimatu inwestycyjnego.

Czytaj też: Inwestorzy odkrywają, że Polska nie kończy się na dużych miastach

W Warszawie brakuje infrastruktury i dobrze zorganizowanej przestrzeni publicznej, która zachęciłaby potencjalnych klientów do odwiedzenia stolicy. Na szczęście, ten trend powoli się zmienia na lepsze. - To, czego jeszcze brakuje Warszawie to wizja rozwoju miasta – mówi Maciej Zajdel. - Jeśli zmieni się myślenie o przestrzeni miejskiej i wprowadzi się długofalowy, strategiczny program rewitalizacji przestrzeni publicznej może wzmocnić pozycję miasta – mówi członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-09-28 14:40:09

    Hehehehehehehehe....jak ja lubię tą żydowską hucpę! Dać mu podwyżkę!