PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: siedem ofert w przetargu na projekt obwodnicy śródmiejskiej

  • PAP/em    18 grudnia 2015 - 19:03
Warszawa: siedem ofert w przetargu na projekt obwodnicy śródmiejskiej

Roboty budowlane dot. obwodnicy śródmiejskiej będą realizowane do 2021 r. (fot. fotolia)

Siedem firm i konsorcjów złożyło oferty w przetargu na dokumentację projektową obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej. Zaproponowane przez firmy ceny wynoszą od 6,9 mln do 16,9 mln zł - podał stołeczny Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.
Zarząd zaznaczył, że firma, która zwycięży w przetargu, będzie musiała także uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji.

Przy ocenie ofert pod uwagę będą brane dwa kryteria: cena - 90 proc. i skrócenie terminu wykonania zamówienia maksymalnie o cztery miesiące - 10 proc. Według ZMID, wszyscy oferenci zaproponowali skrócenie 30-miesięcznego terminu o cztery miesiące.

Zgodnie z przyjętymi założeniami projektowymi na odcinku obwodnicy od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej powstaną m.in.: chodniki po obu stronach drogi, dwukierunkowa ścieżka rowerowa, tunel pod rondem Wiatraczna, wiadukty nad torami kolejowymi z przystankami autobusowymi oraz jednopoziomowe skrzyżowanie z Trasą Świętokrzyską.

Ponadto wykonawca projektu będzie zobowiązany do przeanalizowania dwóch wariantów obwodnicy: jeden zakładający, że obwodnica będzie składać się z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu oraz drugi - przewidujący dwie jezdnie po trzy pasy, w tym jeden buspas.

Kolejnym zadaniem postawionym przed wykonawcą projektu będzie wprowadzenie ułatwień dla pieszych pomiędzy przystankami autobusowymi i tramwajowymi. Kolejne zadanie to zaproponowanie długości tunelu pod rondem Wiatraczna z oceną kosztów i wpływu na środowisko oraz przedstawienie co najmniej trzech wariantów inwestycyjnych.

Zgodnie z zapisami Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Warszawy prace projektowe oraz roboty budowlane dot. obwodnicy śródmiejskiej będą realizowane do 2021 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.