PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa spłaca dług i buduje Katowice

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    6 maja 2011 - 07:57
Warszawa spłaca dług i buduje Katowice

Obecności stolicy na ulicach Katowic nie da się nie zauważyć. Warszawa buduje stolicę regionu.
Buduje głównie Mostostal Warszawa, który wygrał kilka dużych przetargów, ogłoszonych w ubiegłym roku w Katowicach. Firma realizuje obecnie w stolicy województwa śląskiego projekty o wartości przekraczającej w sumie 190 mln zł – pisze „Dziennik Zachodni”.

Władze Katowic płacą spółce prawie 60 mln zł. Za budowę przy ul. Milowickiej instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej daje 20 mln zł.

Uniwersytet Śląski wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym płaci prawie 80 mln zł za realizowanie inwestycji o nazwie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, między Wydziałem Prawa a Wydziałem Nauk Społecznych UŚ. A to jeszcze nie koniec. Banery warszawskiej spółki powiewają też przy ul. Sokolskiej. Tu Mostostal modernizuje siedzibę Filharmonii Śląskiej za ponad 30 mln zł.

A wszystko przez prawo zamówień publicznych, bo nie pozostawia marginesu na interpretację przepisów. Nie można preferować firm z Katowic czy ze Śląska. Wygrywa spełniająca określone kryteria i najtańsza – podaje „Dziennik Zachodni”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.