PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Trwają prace badawcze na zbytkowej Reducie Ordona. Chcą zbudować tu osiedle

  • PAP    18 marca 2015 - 07:00
Warszawa: Trwają prace badawcze na zbytkowej Reducie Ordona. Chcą zbudować tu osiedle

W tym miejscu ma powstać osiedle mieszkaniowe z wielopiętrowymi blokami (fot.flickr.com/ Daniel Ramirez)

Pomiomo, że Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zecydował o uruchomieniu procedury wpisania warszawskiej Reduty Ordona do rejestru zabytków, na jej teren wjechały koparki.
Na prywatną działkę, dochodzącą do pomnika upamiętniającego redutę oraz graniczącą z terenem, gdzie archeolodzy prowadzili wykopaliska, wydobywając 120 szczątków żołnierzy i wiele wojskowych artefaktów, wjechały koparki i ciężarówki - alarmuje "Nasz Dziennik".

W tym miejscu ma powstać osiedle mieszkaniowe z wielopiętrowymi blokami. Trwają prace badawcze pod planowaną zabudowę. Maszyny zdarły i wywiozły wierzchnią warstwę ziemi z darnią.

Na miejscu pojawili się zaniepokojeni przedstawiciele Stowarzyszenia Reduta Ordona i Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich. Wezwali policję i przedstawicieli urzędu dzielnicy, którzy nie wiedzieli o prowadzonych pracach.

"Decyzja na badania jest wydana przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków i jest ona prawomocna" - twierdzi nadzorujący pracę koparek archeolog Tomasz Jaskuła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • JodekMordka, 2015-03-18 08:32:32

    Wezwali policję i przedstawicieli urzędu dzielnicy, którzy nie wiedzieli o prowadzonych pracach. - Co za kraj bezprawia. Przedstawiciele dzielnicy nie wiedzieli czy też rżną głupa. Obcy developer ma gdzieś naszą historię ale żeby polski urząd też miał to w d...ie to już jest SKANDAL