PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Tunel w Międzylesiu: Budowa zakończy się w listopadzie 2016 r.

  • AT    10 grudnia 2015 - 15:08
Warszawa, Tunel w Międzylesiu: Budowa zakończy się w listopadzie 2016 r.
W godzinach szczytu pociągi do i z Warszawy będą jeździły co ok. 10-12 minut (fot.wawer.warszawa.pl)

W szybkim tempie posuwa się budowa tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. W niedzielę 13 grudnia nad tunelem i przejściem podziemnym pojadą pociągi, tydzień później 19 grudnia samochody wrócą na ul. Patriotów.
Betonowa konstrukcja tunelu jest już w ziemi pod obydwoma torami kolejowymi, pasami zieleni i zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Po obydwu stronach linii kolejowej widać ściany ramp wjazdowych. Podobnie jest z przejściem podziemnym – tutaj powstało także wyjście na peron kolejowy, chodniki, rampa wejściowa. W tym tygodniu zakończyły się prace przy odbudowie zachodniego toru kolejowego (w kierunku Otwocka) i od 13 grudnia wróci normalne, po obydwu torach, kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. W godzinach szczytu pociągi do i z Warszawy będą jeździły co ok. 10-12 minut.

Widać już także kształt przyszłej zachodniej jezdni ul. Patriotów przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską – ruch drogowy i pieszy wróci tu 19 grudnia. Przejezdna będzie ul. Patriotów i jej połączenie ze Zwoleńską (wcześniej, w sierpniu do ruchu włączono przebudowany odcinek ul. Zwoleńskiej i Mrówczej). Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu. Przebudowane zostały także instalacje podziemne i połączenie kolektora ściekowego z ul. Zwoleńskiej do kolektora po drugiej stronie ul. Patriotów.

Nadal zamknięta jest ul. Żegańska – trwa tutaj budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. M. Pożaryskiego a także przejścia podziemnego na wysokości urzędu dzielnicy. Prace budowlane idą w szybkim tempie i kolejne etapy robót będą się rozpoczynały nieco wcześniej niż pierwotnie planowano. I tak w styczniu-lutym drogowcy zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i K. Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego. W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. M. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów. Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.