PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: w czwartek zaplanowano podpisanie umowy na budowę lokali w ramach Mieszkania plus

  • PAP/KDS    12 lipca 2017 - 14:57
Warszawa: w czwartek zaplanowano podpisanie umowy na budowę lokali w ramach Mieszkania plus
Mieszkania zostaną wybudowane na warszawskiej Woli (fot.pixabay.com)

W czwartek zostanie podpisana warunkowa umowa inwestycyjna w ramach rządowego programu Mieszkanie plus na budowę lokali w stolic. Jej efektem ma być budowa 1,1 tys. nowych mieszkań na warszawskiej Woli.
W podpisaniu umowy pomiędzy spółką Skarbu Państwa a BGK Nieruchomości weźmie udział minister Andrzej Adamczyk. Pierwotnie uroczystość zaplanowano na środę, ale plany zostały zmienione - ze względu na obrady Sejmu (przeniesiono je z piątku na środę).

Mieszkania mają powstać na gruntach Skarbu Państwa. Dotychczasowe inwestycje BGK Nieruchomości (BGKN) realizowane są w oparciu o umowy z samorządami (Biała Podlaska, Jarocin) lub inwestorami prywatnymi (Gdynia).

Mieszkania zostaną wybudowane na warszawskiej Woli, a budynki będą położone przy jednej z głównych ulic. Zapewniony dzięki temu będzie dobry dostęp do komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej: Biała Podlaska: Blisko 500 chętnych na Mieszkanie plus. Zgłaszają się rodziny wielodzietne, młode małżeństwa, a nawet bezdomni

Szczegóły inwestycji zostaną ogłoszone na konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwa Rozwoju, spółki Skarbu Państwa oraz BGK Nieruchomości (BGKN).

BGKN zarządza funduszem odpowiedzialnym za część komercyjną programu Mieszkanie plus, będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego (NPM).

NPM (przyjęty przez rząd we wrześniu 2016 roku) zakłada zwiększenie dostępu do mieszkań dla osób o średnich i niskich dochodach oraz poprawę stanu technicznego zasobów mieszkaniowych wraz ze zwiększeniem ich efektywności energetycznej.

Czytaj więcej: Szczecin. Otwarto zmodernizowane Nabrzeże Starówka

W skład Narodowego Programu Mieszkaniowego wchodzi pakiet Mieszkanie plus, oparty na trzech filarach, mających pomóc stworzyć w Polsce ofertę mieszkaniową kierowaną do wszystkich gospodarstw domowych. Chodzi o dostępne budownictwo na wynajem na gruntach Skarbu Państwa (obecnie prowadzony jest pilotaż części komercyjnej Mieszkanie plus), wsparcie dla systematycznego oszczędzania na cele mieszkaniowe (IKM) oraz społeczne budownictwo czynszowe.

Pilotaż części komercyjnej prowadzony jest przez BGK Nieruchomości. Trwają już budowy domów m.in. w Jarocinie, Białej Podlaskiej, Gdyni, Pruszkowie. BGKN zakłada, że na koniec 2017 r. w ramach programu Mieszkanie plus w budowie będzie 10 tys. lokali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.