PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa w Monachium

  • Gazeta Wyborcza Stołeczna    6 października 2009 - 15:26

Na rozpoczętych w poniedziałek prestiżowych targach nieruchomości w Monachium Warszawa chwali się wieżowcem i galerią handlową, które mają stanąć na miejscu rozebranego Supersamu - donosi "Gazeta Wyborcza Stołeczna".
Na targach EXPO REAL w Monachium prezentowane są najciekawsze nowo powstałe lub będące w przygotowywaniu nieruchomości komercyjne w Europie. Na targach swoje stoisko będzie też mieć Warszawa. Jej oficjalnymi partnerami będą firmy deweloperskie Liebrecht & Wood oraz BBI Development NFI. Wspólnie zamierzają one zbudować inwestycję o nazwie Unia - zaprojektowane przez pracownię Stefana Kuryłowicza centrum handlowe zwieńczone 90-metrową wieżą biurową. Ma ono powstać na działce po rozebranym Supersamie. Firmy chciałyby rozpocząć budowę latem 2010 r., kompleks biurowo-handlowy byłby gotowy w 2012 r.

- Supersam był zapomnianym i zaniedbanym budynkiem w Warszawie. Cieszymy się, że możemy brać udział w projekcie o tak wielkim potencjale i liczymy, że Unia nada zupełnie nowy charakter temu obszarowi stolicy - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & Wood. Ta firma wyłoży 80 mln zł niezbędnych, by uzyskać kredyt bankowy dla szacowanej na 300 mln zł inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.