PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa w Monachium

  • Gazeta Wyborcza Stołeczna    6 października 2009 - 15:26

Na rozpoczętych w poniedziałek prestiżowych targach nieruchomości w Monachium Warszawa chwali się wieżowcem i galerią handlową, które mają stanąć na miejscu rozebranego Supersamu - donosi "Gazeta Wyborcza Stołeczna".
Na targach EXPO REAL w Monachium prezentowane są najciekawsze nowo powstałe lub będące w przygotowywaniu nieruchomości komercyjne w Europie. Na targach swoje stoisko będzie też mieć Warszawa. Jej oficjalnymi partnerami będą firmy deweloperskie Liebrecht & Wood oraz BBI Development NFI. Wspólnie zamierzają one zbudować inwestycję o nazwie Unia - zaprojektowane przez pracownię Stefana Kuryłowicza centrum handlowe zwieńczone 90-metrową wieżą biurową. Ma ono powstać na działce po rozebranym Supersamie. Firmy chciałyby rozpocząć budowę latem 2010 r., kompleks biurowo-handlowy byłby gotowy w 2012 r.

- Supersam był zapomnianym i zaniedbanym budynkiem w Warszawie. Cieszymy się, że możemy brać udział w projekcie o tak wielkim potencjale i liczymy, że Unia nada zupełnie nowy charakter temu obszarowi stolicy - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & Wood. Ta firma wyłoży 80 mln zł niezbędnych, by uzyskać kredyt bankowy dla szacowanej na 300 mln zł inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.