PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Warsaw Spire, najwyższy biurowiec w Polsce

  • pt    18 stycznia 2016 - 13:15
Warszawa, Warsaw Spire, najwyższy biurowiec w Polsce
Iglice na biurowcu Warsaw Spire montowano za pomocą śmigłowca (fot.mat.prasowe).

• Na dachu Warsaw Spire zamontowane zostały dwie 40-metrowe iglice.
• Warsaw Spire z iglicami sięgnął 220 metrów.
• Budynek zostanie oddany do użytku w maju tego roku.
Wraz z zamontowanymi właśnie dwoma iglicami, kompleks Warsaw Spire przy placu Europejskim w Warszawie osiągnął swoją docelową wysokość 220 metrów.

To największym co do powierzchni oraz najwyższy budynek biurowy w kraju.

Każda z iglic mierzy 40 metrów, czyli tyle co 13-piętrowy budynek i waży aż 25 ton. Iglice o średnicy 1,8 metra u podstawy w całości zbudowane są ze stali konstrukcyjnej. Maszty pełnią funkcję architektoniczną, dodając biurowcowi strzelistości. Dodatkowo będzie na nich zainstalowane oświetlenie przeszkodowe.

Montaż tak potężnych iglic był skomplikowaną operacją logistyczną, wymagającą użycia specjalistycznego sprzętu, w tym helikoptera. Każdy maszt został podzielony na 12 segmentów.

Elementy, jeden po drugim, były podnoszone helikopterem z placu rozładunkowego, podniesione powyżej dachu budynku i precyzyjnie opuszczane na odpowiednie miejsce. Operacja została podzielona na 2 fazy. Pierwsza miała miejsce na początku stycznia, druga została zakończona w dniu wczorajszym i budynek osiągnął docelowe 220 metrów wysokości.

Warsaw Spire jest jedną z najważniejszych inwestycji na biurowej mapie stolicy. W skład kompleksu wchodzi budynek wieżowy A oraz dwa niższe budynki sąsiadujące – B i C. Kompleks powstaje tuż przy Rondzie Daszyńskiego, które jest aktualnie najdynamiczniej rozwijającym się obszarem w Warszawie.

Dzięki wizjonerskiemu projektowi placu Europejskiego, inwestycja połączy funkcje komercyjne i publiczne. Oddanie do użytku całości kompleksu Warsaw Spire i otwarcie placu Europejskiego już w połowie maja.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Stanisław, 2016-01-18 16:55:58

    Czyżby Solica postawila sobie ambitny cel wybudowania wieży Babel ?