PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Wkrótce rozpoczęcie prac przy stacji metra "Płocka"

  • PAP/EM    30 marca 2017 - 18:04
Warszawa: Wkrótce rozpoczęcie prac przy stacji metra "Płocka"
Stacja powstanie pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską (fot. pixabay)

W weekend 8-9 kwietnia rozpoczną się zasadnicze prace budowlane stacji II linii metra "Płocka" na warszawskiej Woli.
• Stacja metra "Płocka" to jedna z trzech nowych stacji II linii, które powstaną w kierunku Bemowa w ramach tzw. etapu 3+3. Prace rozpoczną się w weekend 8-9 kwietnia.

• Konieczne będzie zamknięcie fragmentu ul. Płockiej, autobusy pojadą objazdem przez ul. Skierniewicką. W zmian ruch wróci na ul. Wolską.

• Do wykonywania ścian szczelinowych "w zasadniczym zakresie" na stacji "Płocka" wykonawca ma przystąpić w czerwcu tego roku.

Stacja powstanie pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską. Do tej pory prace przygotowawcze toczą się na fragmencie ul. Wolskiej, na początku kwietnia plac budowy zajmie ul. Płocką. Konieczne będzie zamknięcie fragmentu tej ulicy - od ul. Wolskiej do ul. Ludwiki.

Dojazd do posesji przy ul. Płockiej 13, 15 i 17 będzie utrzymany od strony ul. Ludwiki tymczasową dwukierunkową jezdnią. Natomiast na ul. Kasprzaka, w kierunku centrum, zostanie wytyczony pas "lewoskręt" w ul. Skierniewicką.

W związku z zamknięciem odcinka ul. Płockiej autobusy linii 103, 136, N45 i N95 pojadą objazdem przez równoległą ul. Skierniewicką. Para przystanków ma powstać przy skrzyżowaniu z ul. Siedmiogrodzką.

Stacja metra "Płocka" to jedna z trzech nowych stacji II linii, które powstaną w kierunku Bemowa w ramach tzw. etapu 3+3. Oprócz "Płockiej" planowane przystanki podziemnej kolejki to "Młynów", planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny; "Księcia Janusza" pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Ten odcinek metra rozbuduje turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł.

Kierownik kontraktu tej firmy Krzysztof Piasecki powiedział, że prace nad "Płocką" rozpoczęły się najpóźniej, od początku lutego br. "W przyszłym tygodniu, w weekend 7-9 kwietnia planujemy zakończenie robót w obrębie ul. Wolskiej, zostanie otwarta dla ruchu, zamknięta w ten sam weekend zostanie ul. Płocka" - powiedział Piasecki.

Do wykonywania ścian szczelinowych "w zasadniczym zakresie" na stacji "Płocka" wykonawca ma przystąpić w czerwcu tego roku.

Piasecki poinformował, że w rejonie stacji "Księcia Janusza" prace są prowadzone od listopada ub. roku; obecnie kończy się etap przebudowy sieci podziemnych. W pierwszej połowie kwietnia wykonawca chce rozpocząć roboty konstrukcyjne, czyli wykonywanie ścian szczelinowych. W rejonie stacji "Młynów" prace postępują równolegle, tutaj również w kwietniu Gulermak chce zacząć prace przy ścianach szczelinowych.

Prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk podsumował dotychczasowe wydatki na rozbudowę II linii metra. Powiedział, że do tej pory w związku z przebudową infrastruktury i innymi pracami przygotowawczymi, które były prowadzone po stronie zachodniej, wydatkowano kwotę ok. 48,7 mln zł, co stanowi ok. 4 proc. wartości kontraktu o wartości 1,14 mld zł brutto.

W ramach etapu 3+3 oprócz trzech stacji w kierunku Bemowa, mają powstać trzy stacje na prawym brzegu Wisły, w kierunku Targówka: "Szwedzka", pod ul. Strzelecką po wschodniej stronie ul. Stalowej; "Targówek" w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Ossowskiego: "Trocka" w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką. Stacje wybuduje włoska firma Astaldi za ponad 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.