PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: wkrótce tramwaje pojadą na Bemowo

  • bad    18 grudnia 2014 - 13:40
Warszawa: wkrótce tramwaje pojadą na Bemowo

Mat. prasowe

Wkrótce poprawi się dojazd na Bemowo – po przebudowie torów tramwaje znowu będą jeździły do pętli Nowe Bemowo. Wcześniej mieszkańcy dwóch dzielnic – Wawra i Bielan pojadą wyremontowanymi odcinkami ulic.
Dziś, 18 grudnia ok. godz. 22.00, otwarte dla ruchu zostaną: odcinek ul. Trakt Lubelski pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Kadetów i Lucerny a ul. Klimontowską oraz wschodnia jezdnia ul. Marymonckiej pomiędzy ul. S.B. Lindego i Mostem M. Skłodowskiej-Curie. Na obydwu tych fragmentach ulic Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji budowało kanalizację – w Wawrze dalszy ciąg kolektora, który odprowadza z tego rejonu miasta ścieki do oczyszczalni Czajka, a na Bielanach nowy kolektor, także do oczyszczalni. I po zakończeniu swoich prac wodociągowcy wyremontowali ulice.

Czytaj też: Deszcz unijnych pieniędzy na tramwaje

Na ul. Trakt Lubelski kierowcy pojadą po nowej jezdni, a piesi będą mogli chodzić po równym i szerokim chodniku. Od piątku 19 grudnia na swoje normalne trasy powrócą autobusy linii 142, 305 (Strusia-Międzylesie) i 702. Autobusy linii N22 od skrzyżowania ulicy Płowieckiej z Traktem Lubelskim będą jeździły Traktem Lubelskim, ul. Lucerny i Szpotańskiego; przestaną kursować autobusy linii Z42 i N75.

W tym rejonie Wawra w ciągu ostatnich kilku lat przebudowane zostało kilka kilometrów ulic: Zwoleńska, Trakt Lubelski i Kadetów. Są nowe jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych z azylami bezpieczeństwa, przystanki autobusowe.

Czytaj też: Nowe tramwaje PESY wyjadą na wrocławskie tory

Natomiast na ul. Marymonckiej budowniczowie kolektora oddadzą kierowcom odcinek wschodniej (czyli w kierunku mostu Marii Skłodowskiej-Curie) jezdni. Od dzisiejszej nocy samochody będą jeździły tak jak rozpoczęciem budowy, czyli dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na wschodnią jezdnię wrócą również autobusy linii: 103, 121, 181 i N46. Ruch na dalszym odcinku, tj. od ul. S.B. Lindego do ul. S. Żeromskiego nadal będzie prowadzony tylko na jezdni zachodniej (w obydwu kierunkach) – tutaj trwają jeszcze prace budowlane, które zakończą się w przyszłym roku.

Od poniedziałku 22 grudnia mieszkańcy Bemowa odzyskają trasę tramwajową na ul. Powstańców Śląskich i Radiowej, pomiędzy pętlami Koło i Nowe Bemowo. Na swoje zwykłe trasy wrócą tramwaje linii 6 (Gocławek – Koło), 23 (Czynszowa – Nowe Bemowo), 24 (Gocławek – Nowe Bemowo) i 28 (Dw. Wschodni Kijowska – Koło). Przestaną jeździć autobusy linii, które zastępowały wyłączone tramwaje czyli Z-2 i Z-3.

Tramwaje Warszawskie budują na Bemowie trasę tramwajową od ul. Górczewskiej do Radiowej. Robotnicy zakończyli właśnie budowę połączenia nowej trasy z torami na ul. Radiowej i Powstańców Śląskich, dlatego znowu mogą tu jeździć tramwaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.