PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Wola: Budowa metra, zamknięte ulice i objazdy

  • pt/pap    23 listopada 2016 - 16:53
Warszawa. Wola: Budowa metra, zamknięte ulice i objazdy
W ramach rozbudowy centralnego odcinka II linii metra na Woli mają powstać trzy nowe stacje roboczo nazywane "Księcia Janusza", "Młynów" i "Płocka" (fot.wikipedia.org/Jacek Modrzejewski)

• W weekend 26-27 listopada zamknięta dla ruchu zostanie ul. Górczewska i rozpoczną się pierwsze prace związane z rozbudową II linii metra o nowe stacje na Woli.
• Autobusy i tramwaje będą kierowane na objazdy; na fragmencie ul. Górczewskiej powstanie parking dla prywatnych samochodów.
W ramach rozbudowy centralnego odcinka II linii metra na Woli mają powstać trzy nowe stacje roboczo nazywane "Księcia Janusza", "Młynów" i "Płocka". Wybuduje je turecka firma Gulermak za ponad 1,1 mld zł. Wykonawca podpisał umowę z miastem pod koniec września br., na wybudowanie stacji ma 38 miesięcy. Wykonawca zacznie od budowy stacji "Księcia Janusza" i "Młynów", które będą zlokalizowane pod ulicą Górczewską.

Kierownik kontraktu firmy Gulermak Krzysztof Piasecki powiedział na środowej konferencji w stołecznym ratuszu, że wdrażanie organizacji ruchu na czas budowy stacji metra rozpocznie się o godz. 22 w najbliższy piątek. Całość prac związana z zamknięciem placów budowy zostanie zakończona do niedzieli do ok. godz. 20-22.

Ul. Górczewska będzie całkowicie nieprzejezdna od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej. Pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy będą jeździły tylko autobusy; nie będą mogły jednak wjeżdżać w ul. Górczewską z ulic Jana Olbrachta i Ciołka.

"Droga objazdowa (dla samochodów) przewidziana jest ciągiem ul. Powstańców Śląskich, po stronie zachodniej, ul. Połczyńska po stronie południowej i dalej rozwidleniem ul. Kasprzaka i ul. Wolską do al. Prymasa Tysiąclecia" - powiedział Piasecki.

Zarząd Transportu Miejskiego nie doszedł do porozumienia z CH Wola Park, aby na terenie centrum handlowego część miejsc parkingowych była dedykowana kierowcom, którzy chcą zostawić swoje samochody i przesiąść się do komunikacji zbiorowej. "Rozmowy z CH Wola Park odnośnie udostępnienia części parkingu zostały w tym momencie zawieszone, ponieważ dostaliśmy propozycję skorzystania z terenu, który obecnie jeszcze nie jest przystosowany do parkowania" - wyjaśnił rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Zamiast tego miejsca parkingowe dla prywatnych samochodów zostaną wytyczone bezpośrednio na południowej jezdni ul. Górczewskiej. "Mniej więcej już od ul. Konarskiego aż do ul. Mrocznej, zostanie uruchomionych ok. 230 miejsc. Jeśli tych miejsc okaże się za mało, w każdej chwili będziemy mogli wrócić do rozmów z administracją centrum handlowego" - zapowiedział Krajnow.

Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ulicami: Elekcyjną, Kasprzaka i Prostą. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską, będą kursowały Redutową, Kasprzaka oraz Prostą.

Mieszkańcy Jelonek łatwiej dojadą do centrum i do metra dzięki wzmocnieniu linii autobusowych na ul. Połczyńskiej i Kasprzaka; więcej tramwajów będzie jeździło ul. Wolską - zapowiada miasto. Oprócz tego na ulicach Połczyńskiej, Kasprzaka i Prostej (do ronda Daszyńskiego) w obu kierunkach zostanie wytyczony buspas. Buspas powstanie również, w obu kierunkach, na ul. Towarowej - od ronda Daszyńskiego do al. Solidarności.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.