PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa wspólnie z innymi miastami chce przyciągnąć do Polski inwestorów. Jaki ma wabik?

  • PAP/JS    6 marca 2017 - 18:38
Warszawa wspólnie z innymi miastami chce przyciągnąć do Polski inwestorów. Jaki ma wabik?
Raport dotyczy przede wszystkim rynku nieruchomości biurowych, zawiera analizę potencjału inwestycyjnego całego kraju oraz szczegółowe informacje dotyczące miast, które współpracowały przy projekcie (fot. Pixabay)

• Warszawa we współpracy z ośmioma miastami regionalnymi stworzyła anglojęzyczny raport, który ma pomóc w przyciągnięciu do Polski zagranicznych inwestorów.
• W raporcie zawarte są informacje o powierzchni biurowej w miastach, średnim wynagrodzeniu czy wzroście PKB.
Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski powiedział na konferencji w stołecznym ratuszu, że dzięki współpracy Warszawy z innymi miastami i agencjami rynku nieruchomości powstał pierwszy w historii raport, który pokazuje potencjał inwestycyjny nie tylko poszczególnych miast, ale też całego kraju.

Raport dotyczy przede wszystkim rynku nieruchomości biurowych, zawiera analizę potencjału inwestycyjnego całego kraju oraz szczegółowe informacje dotyczące miast, które współpracowały przy projekcie. Są to: Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Katowice, Poznań oraz Łódź.

Z rozdziałów dotyczących poszczególnych miast można dowiedzieć się nie tylko tego, ile jest w nich obecnie metrów kwadratowych powierzchni biurowej, ale również, ile takiej powierzchni jest w trakcie budowy. Ponadto w raporcie są zawarte informacje o średnim wynagrodzeniu w każdym mieście, liczbie studentów i wzroście PKB.

Olszewski wyjaśnił, że stworzenie raportu to pierwszy krok promocji zagranicznej dużych polskich miast. Po tym etapie drogi miast rozejdą się i każde z nich rozpocznie przygotowywanie swoich indywidualnych materiałów adresowanych do klientów. Trzecim etapem będzie bezpośrednie promowanie się miast, np. w zagranicznych mediach, a także bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi inwestorami - wyjaśnił Olszewski.

Wiceprezydent powiedział, że długofalowym celem Warszawy jest wzrost liczby najemców powierzchni biurowej na terenie stolicy i tworzenie nowych miejsc pracy w branżach, które wymagają wysoko wykwalifikowanej kadry.

Olszewski podał, że obecnie w Warszawie jest około 5 mln metrów kwadratowych powierzchni biurowych, a ponad 800 tys. metrów kwadratowych jest w budowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.