PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Wybiorą wykonawcę wejścia do Ogrodu Zoologicznego

  • GP    24 kwietnia 2017 - 13:20
Warszawa. Wybiorą wykonawcę wejścia do Ogrodu Zoologicznego
Żółwie morskie na jesieni w omawianym Zoo będą miały także nowy dom. (fot.:publicdomainpictures.net)

W maju Warszawa wybierze wykonawcę nowego wejścia do Zoo, na wykonanie prac będzie 90 dni. W ramach modernizacji ogrodu zoologicznego trwa też budowa nowego pawilonu dla żółwi morskich.
• Wejście, które ma zmodernizować wykonawca, pozwoli wchodzić do Zoo od strony ul. Jagiellońskiej.

• Inwestycja będzie wyposażona w bramki i budynek kasowy. Tę i inne inwestycje prowadzi w Warszawie Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Do 4 maja 2017 r. przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu na wykonanie nowego wejścia do warszawskiego Zoo. Jak informuje ratusz stolicy ogród zoologiczny otrzyma wejście od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości Placu Hallera.

Termin zbudowania nowego wejścia to trzy miesiące.

Szczegóły przetargu

Wejście od ul. Jagiellońskiej będzie składać się z nowego budynku kasowego wraz z obrotowymi bramkami wejściowymi oraz furtką dla osób niepełnosprawnych. System bramek będzie wyposażony w kontrolę dostępu. Ich otwieranie będzie się odbywało za pomocą czytnika biletów.

Forma budynku kas nawiązywać będzie do licznych na terenie ogrodu pawilonów drewnianych, w tym pawilonów przy głównym wejściu od strony ul. Ratuszowej. W jego wnętrzu oprócz kas znajdzie się niewielkie zaplecze socjalne i sanitarne, a wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane.

W postępowaniu przetargowym najistotniejsza jest cena, która stanowi 60 proc. wagi kryteriów. Drugim z mierników będzie termin wykonania zamówienia, wspomniane już 90 dni. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany przystąpić do prac niezwłocznie po podpisaniu umowy.

Ogród zoologiczny zmienia się w 2017 r.

Zoo w Warszawie jest miejscem kilku już odbywających się inwestycji. Rozpoczęły się prace przy remoncie alei głównej ogrodu. Kończy się budowa wybiegu dla panter śnieżnych. Także żółwie błotne będą miały nowy wybieg, ten budynek ma zostać oddany na jesieni br.

Wszystkie inwestycje prowadzone są przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.