PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa wymieni 600 ławek

  • bad    9 kwietnia 2018 - 21:35
Warszawa wymieni 600 ławek
Jedna z czterech wybranych ławek. Fot. mat. prasowe

Warszawa jest coraz bliżej ujednolicenia wyglądu ławek w mieście. Wybrano cztery modele ławek, które będą teraz testowane i oceniane. W efekcie zamontowanych ma być sześćset mebli miejskich nowego typu.
Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy wyjaśnia, że miasto określiło kilka podstawowych wymagań. Nowe warszawskie ławki powinny zostać wykonane z drewna rodzimego. Ma być ono sezonowane, impregnowane ciśnieniowo, zabezpieczone przed grzybami i promieniami UV. Dostarczone prototypy mają konstrukcję szczebelkową w celu utrudnienia tworzenia na takich ławkach graffiti, ale także ułatwienia ich późniejszej konserwacji.

– Wybierzemy model, który wierzymy, że będzie jednocześnie opcją wygodną, estetyczną, ale także i ekonomiczną – zapewnia Marek Piwowarski. 

Czytaj też: Warszawa, inteligentne ławki: Można skorzystać z internetu i podładować telefon

Projekt ławki wyłania się w trybie dialogu konkurencyjnego. Na obecnym etapie postępowania ze swoimi propozycjami pozostały już tylko cztery firmy: Puczyński-mała architektura, Fulco, Piłczyński Art. Marcin Piłczyński oraz Investim. Jedna z nich dostarczy miastu 600 szt. metalowo-drewnianych ławek w trzech modelach: bez oparcia, z oparciem bez podłokietników, z oparciem i podłokietnikami.

Zaprezentowane warianty nie są ostatecznymi. Projekt podlegać będzie prototypowaniu, czyli testowaniu przez użytkowników. Zwycięski model ławki, będzie mógł zostać poddany nieznacznym modyfikacjom, jeszcze przed uruchomieniem produkcji seryjnej. 

Czytaj też: Zaskakujące wyniki raportu: W polskich miastach brakuje ławek

Nowy miejski mebel będzie ustandaryzowany, ale to nie oznacza, że zawsze będzie taki sam. W przypadku przestrzeni, które wymagać będą indywidualnego projektu, powstaną inne warianty ławek. 

Nowe ławki miejskie z dnia na dzień nie zastąpią również wszystkich już obecnych w przestrzeni Warszawy mebli do siedzenia. Ławki będą pojawiać się systematycznie, lecz tam gdzie dotychczasowe meble są w dobrym stanie, na razie nie będą one wymieniane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.