PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa z kolejnym rekordem

  • Propertynews.pl    25 lipca 2017 - 20:28
Warszawa z kolejnym rekordem
Warszawa, fot. Shutterstock/ Grand Warszawa

Warszawski rynek biurowy ma za sobą najlepsze pierwsze półrocze w historii. Popyt w tym okresie osiągnął poziom 391,4 tys. mkw. Nieustająco rośnie popularność i znaczenie tzw. „bliskiej" Woli, która wyróżnia się liczbą nowych inwestycji i dużym zainteresowaniem najemców.
- Stołeczny rynek biurowy nie traci tempa. Zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie biurowe w Warszawie stale rośnie dzięki wejściom nowych inwestorów oraz rozwojowi firm już działających w mieście. W pierwszej połowie 2017 r. zawarto umowy najmu na łącznie 391,4 tys. mkw. To najlepszy wynik w pierwszym półroczu w historii stołecznego rynku biurowego. Największą aktywność najemców odnotowało Centrum, Mokotów oraz Centralny Obszar Biznesu. Nie maleje popularność tzw. bliskiej Woli, w której realizowane są największe inwestycje biurowe i która stanowi popularny kierunek relokacji firm z innych dzielnic - informuje Tomasz Czuba, dyrektor regionalny, dział wynajmu powierzchni biurowych, JLL.

- Firmy coraz częściej przenoszą się ze starych biurowców do nowych przestrzeni. Starsze obiekty zmieniają funkcję, czego przykładem jest np. wyburzenie biurowca Aurum, w miejsce którego powstanie inwestycja mieszkaniowa - dodaje Tomasz Czuba.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.