PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa zaprasza na nowe nadwiślańskie bulwary

  • em    30 lipca 2015 - 21:30
Warszawa zaprasza na nowe nadwiślańskie bulwary
Bulwar Jana Karskiego, pierwszy fragment przebudowanych bulwarów wiślanych zostanie otwarty w niedzielę 3 sierpnia (fot. mat. prasowe)

Wojewódzki oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydały zgodę na użytkowanie nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Miasto zaprasza mieszkańców na promenadę już w niedzielę (2 sierpnia) od godz. 12.
"Odbiory techniczne na bulwarach zakończone - mamy pozwolenie na użytkowanie. W niedzielę zapraszamy warszawiaków na nowe bulwary" - przekazała Kłąb.

Trzy etapy przebudowy bulwarów

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy to Bulwar Jana Karskiego - od ul. Boleść do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego (na tym odcinku nazywany też Bulwarem Starzyńskiego), drugi to bulwar biegnący od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzeci to odcinek między mostem Świętokrzyskim z pomnikiem Syreny do wysokości ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Na liczącym kilometr długości bulwarze Karskiego powstała m.in. droga rowerowa, miejsca do cumowania łodzi, pawilon, taras widokowy oraz inne drobne obiekty. Ratusz zapewnia, że promenada została zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi w wózkach.

Będą atrakcje dla mieszkańców

Z okazji otwarcia pierwszego fragmentu przebudowanych bulwarów miasto przygotowało kilka atrakcji dla mieszkańców w godz. 12-21. Będą gry i zabawy przy melodiach dawnej Warszawy, swój program przedstawi Teatr Akt.

Mieszkańcy Warszawy będą mieli także okazję do bezpłatnego przeprawienia się przez Wisłę na drewnianych łodziach.

O godz. 14 kajakarze z Fundacji KIM dadzą pokaz pływania synchronicznego, a o godz. 16.30 zaprezentują się kajakarze z Fundacji AVE. Zawodnicy zmierzą się także w mini wyścigu o Kotwicę Powstania.

W godz. 17-19 ratusz zaprasza na Potańcówkę Warszawską. Będzie to kontynuacja cyklu "Dancingów 60-lecia" organizowanych przy Multimedialnym Parku Fontann z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-07-31 23:41:14

    W naszym mieście też miały Powstać nad rzeką bulwary. No, ale na razie zostały Tylko pobożne zamiary.