PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa zyska Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej

  • bad    13 sierpnia 2015 - 13:41
Warszawa zyska Mazowieckie Centrum Kultury Medialnej

Podpisanie umowy w ramach RPO na dofinansowanie MCKM. Fot. mat. prasowe

Już niedługo Mazowsze wzbogaci się o kolejne miejsce, w którym kultura, edukacja i sztuka filmowa przedstawiane będą w sposób nowoczesny, interaktywny i przystępny. Wszystko za sprawą powstającego za 2,5 mln zł Mazowieckiego Centrum Kultury Medialnej.
Znajdzie się tu kino, ośrodek kulturalny, a amatorskie i profesjonalne zespoły artystyczne zyskają scenę do prób i wystawiania spektakli. Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji unijnej przekazanej przez samorząd województwa.

Działalność Mazowieckiego Centrum będzie bardzo różnorodna

Centrum będzie sąsiadowało z Warszawską Szkołą Filmową, a jego działalność będzie różnorodna. Będą się tu odbywać warsztaty artystyczne i filmowe, festiwale filmowe i teatralne, przeglądy, spotkania z artystami z kraju i z zagranicy, koncerty, targi i wystawy. Powstanie tutaj także scena teatralna otwarta dla mazowieckich szkół oraz dla amatorskich i profesjonalnych zespołów artystycznych.

Zmodernizowane zostanie również kino „Elektronik” sąsiadujące z WSF, przy którym fundacja utworzy Dyskusyjny Klub Filmowy. Wykładowcy z Warszawskiej Szkoły Filmowej będą upowszechniać tutaj wiedzę o filmie – od klasyki po współczesność.

Aby wszyscy mieszkańcy Mazowsza, niezależnie od ograniczeń, mogli korzystać z przestrzeni Centrum, będzie ono przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstanie też platforma internetowa o ofercie kulturalnej regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.