PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski dworzec zakryty reklamami

  • PAP    3 grudnia 2011 - 09:47
Warszawski dworzec zakryty reklamami

Wyremontowany Dworzec Centralny został przykryty wielkimi reklamami. Przechodnie i urzędnicy krytykują PKP, a kolejarze odpowiadają, że taka jest cena czystej stacji - informuje Życie Warszawy.
Remont dworca dobiega końca. Ale zamiast odnowionej elewacji pasażerowie i przechodnie mogą oglądać reklamę znanej sieci odzieżowej.

- Nie rozumiem, po co zakrywać coś, co zostało odnowione - dziwi się pani Magda, która w piątek czekała na pociąg do Kielc. - Co innego, gdyby to była reklama zachęcająca do podróży koleją albo akcja społeczna. W centrum miasta i tak jest za dużo reklam - ocenia.

Gigantyczna dworcowa reklama nie podoba się też miejskim urzędnikom.

- Dobry zarządca budynku szanuje obiekt, którym się zajmuje. Zły gospodarz interesuje się jedynie zyskiem: jak największym i jak najszybszym - irytuje się Tomasz Gamdzyk, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej. - Budynek nie może być traktowany jako wieszak pod płachtę reklamową - dodaje urzędnik.

PKP w płachcie zasłaniającej dworzec nie widzi jednak nic złego.

- Reklama na elewacjach będzie się pojawiać tylko dwa razy do roku: w grudniu i w czerwcu - tłumaczy Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP SA. - Robimy to, by pozyskać pieniądze na utrzymanie obiektu i dalsze jego unowocześnianie. Wszyscy chcemy przecież nowoczesnego, czystego i bezpiecznego dworca - wyjaśnia.

Kolejarze przypominają, że przez półtora roku trwania remontu dworzec praktycznie nie zarabiał, za to trzeba było wydać ponad 50 mln zł na jego remont. A koszty utrzymania Centralnego po liftingu wzrosną.

- Rocznie będzie potrzeba na to 11 mln zł - dodaje Kurpiewski. PKP spodziewa się 4 mln zł rocznie z wynajmu powierzchni reklamowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Jóm, 2011-12-04 19:13:14

    jeśli byłyby to plakaty z reklamami "Czegoś fenomenalnego" to dla mnie mogłyby wisieć dosłownie wszędzie!!!!
  • SOK J., 2011-12-04 16:13:51

    Ciężko to wytrzymać !