PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszów ma nowe boisko

  • JL    28 grudnia 2015 - 09:11
Warszów ma nowe boisko

Swinoujście ma nowe boisko sportowe. Fot. Swinoujscie.pl

Prawie 3,5 mln złotych kosztowało nowe boisko wraz z oświetleniem i ogrodzeniem, które powstało przy ul. Białoruskiej w Świnoujściu.
Płyta ze sztuczną murawą ma wymiary 105 na 68 metrów. To pierwszy etap budowy kompleksu sportowego na Warszowie. Inwestycję milionem złotych dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wykonawcą była firma Panorama z Piaseczna, która wygrała przetarg. Miasto Świnoujście przejęło już obiekt od wykonawcy. Kończy się procedura dopuszczenia boiska do użytku.

Jeżeli tylko pozwoli na to pogoda, to po Nowym Roku będzie można na nim trenować. Na boisko czekali przede wszystkim zawodnicy UKS Prawobrzeże, ale nie tylko, bo obiekt będzie dostępny dla wszystkich amatorów gry w piłkę nożną, a w przyszłości również innych dyscyplin sportowych.

Stworzenie nowoczesnej infrastruktury sportowej w prawobrzeżnej części miasta pozwoli także na organizację międzyszkolnych i międzymiastowych imprez sportowych. Umożliwi również rozwój szkółki piłkarskiej prowadzonej przez UKS Prawobrzeże.

W II etapie zaplanowano budowę bieżni wokół płyty boiska, trybuny na około 500 osób, boiska do koszykówki i siatkówki, siłownię zewnętrzną, budynek socjalny z szatnią dla zawodników oraz gabinetem lekarskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.