PARTNER PORTALU
  • BGK

Warunkowa zgoda na mecz w Gdańsku

  • PAP    2 września 2011 - 19:03
Warunkowa zgoda na mecz w Gdańsku

Gdańska straż pożarna wydała w piątek po południu warunkowe pozwolenie na organizację meczu piłkarskiego Polska – Niemcy na PGE Arenie Gdańsk.
Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta miasta Pawła Adamowicza (zabierz głos/oceń prezydenta) powiedział, że jednym z warunków rozegrania meczu jest uzupełnienie do poniedziałku rano przez PZPN dokumentacji imprezy.

W czwartek przedstawiciele straży wydali negatywną opinię w sprawie organizacji meczu. Przebywający z wizytą w Berlinie Adamowicz powiedział, że większość nieprawidłowości „dawno już zostało usuniętych”.

Czytaj też: Wielki mecz uratuje prezydent Adamowicz?

„Raport straży pożarnej pisany w ostatnich dniach sierpnia jest już w dużej mierze nieaktualny. Stadion jest przetestowany, odbyły się na nim dwa mecze. Jestem przekonany, że towarzyski, aczkolwiek bardzo historyczny mecz Polska – Niemcy 6 września się odbędzie” – dodał Adamowicz.

„Po piątkowej kontroli stwierdziliśmy, że większość wskazywanych wcześniej uchybień dotyczących bezpieczeństwa pożarowego zostało usuniętych. Brakuje natomiast jeszcze pełnej dokumentacji” – powiedział Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, pełniący jednocześnie funkcję rzecznika prasowego, starszy kapitan Tomasz Czyż.

Mecz w Gdańsku ma się odbyć we wtorek o godz. 20.45.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.