PARTNER PORTALU
  • BGK

Ważna gminna ulica doczeka się częściowej modernizacji

  • mierzyn24.pl    20 lutego 2013 - 11:55
Ważna gminna ulica doczeka się częściowej modernizacji

W ostatnim czasie Urząd Gminy Dobra wyłonił m.in. wykonawcę prac związanych z modernizacją ulicy Zgodnej w Mierzynie. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tej miejscowości w 2013 roku.
Do przygotowanego przez urzędników przetargu na modernizację drogi ul. Zgodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą przystąpiło aż 21 oferentów, z których 18 zostało dopuszczonych do postępowania. Ostatecznie najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Tadeusz Błaszczyk z siedzibą w Starej Dąbrowie.

Zwycięska firma specjalizuje się w wykonywaniu usług w zakresie budowy oraz renowacji sieci wodociągowych oraz kanalizacyjnych (kanalizacje deszczowe, sanitarne). Przebudowa ulicy Zgodnej w Mierzynie kosztować będzie 798.226,11 zł. Umowa z wykonawcą podpisana zostanie najprawdopodobniej jeszcze w lutym.

Zakres prac obejmować będzie: wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie odcinka ulicy Zgodnej w Mierzynie - od skrzyżowania z ul. Tytusa do granicy pasa drogowego ul. Łukasińskiego. Projekt inwestycji obejmuje również budowę kanału sanitarnego wraz z przykanalikami. Łączna długość remontowanego odcinka wyniesie około 600 m.

Wykonawca zobowiązany zostanie również do regulacji istniejących studni kanalizacji sanitarnej i deszczowej, studzienek telekomunikacyjnych (pod nadzorem TP.S.A.), hydrantów przeciwpożarowych, zasuw wodociągowych i gazociągowych do nowego poziomu modernizowanej drogi.

W projekcie budżetu gminy Dobra na 2013 rok, na prace związane z przebudową ulicy Zgodnej przewidziano 350.000 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia 2014 roku.

Przebudowy ulicy Zgodnej nie może się z pewnością doczekać wielu mieszkańców naszej miejscowości. Będzie to jedna z kluczowych ulic łącząca tą część Mierzyna z ul. Łukasińskiego, prowadzącą do Szczecina.

Niestety, zakładana inwestycja nie przewiduje przebudowy całej ulicy Zgodnej, a jedynie jej fragment. Tymczasem, jak już informowaliśmy w grudniu zeszłego roku, w tragicznym stanie znajduje się odcinek między ulicami Tytusa i Wspólną, którego modernizacja nie obejmie. Dziury na tym odcinku drogi są tak głębokie, że grożą poważnym uszkodzeniem zawieszenia w samochodzie.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.