PARTNER PORTALU
  • BGK

Ważna trasa Płocka już przejezdna

  • PAP    25 października 2012 - 19:51
Ważna trasa Płocka już przejezdna

W Płocku zakończył się remont ul. Otolińskiej, jednej z najważniejszych w mieście tras komunikacyjnych, w tym dla ruchu tranzytowego. Jednak ruch pojazdów o wadze powyżej 16 ton może zostanie tam przywrócony po 4 listopada.
Jak poinformował w czwartek prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, z przejazdu ul. Otolińską mogą obecnie korzystać samochody osobowe.

Dla pojazdów, które ważą więcej niż 16 ton obowiązuje tam - wprowadzona na początku lipca - trasa objazdowa. Samochody jadące drogą krajową nr 60 i drogą wojewódzką nr 567 przez Płock są kierowane na drogi krajowe nr 10, 50 i 62 na węzłach Drobin, Płońsk i Wyszogród.

Nowakowski, który w czwartek otworzył wyremontowaną ul. Otolińską, podkreślił, że prowadzone tam prace polegały na kompleksowej modernizacji. Prace kosztowały 40 mln zł (z czego połowę stanowiły środki unijne).

"Nie był to tylko remont generalny, ale w zasadzie budowa od nowa ulicy, jednej z najważniejszych tras wylotowych w Płocku" - powiedział prezydent miasta. Dodał, że modernizacja ul. Otolińskiej jest częścią inwestycji, która ostatecznie zakończy się dopiero za kilka miesięcy, gdy odnowione zostaną pobocza i powstaną m.in. nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Nowakowski zaznaczył, że otwarcie wyremontowanej ul. Otolińskiej dla ruchu pojazdów osobowych nastąpiło rok wcześniej niż pierwotnie zakładano, a stało się tak - jak ocenił - "dzięki sprawnej realizacji inwestycji i dobrej współpracy z wykonawcą". Przewiduje się, że otwarcie trasy dla pojazdów o wadze powyżej 16 ton, w tym dla transportu materiałów niebezpiecznych, może nastąpić po 4 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.