PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu powstanie futurystyczny apartamentowiec za 260 mln

  • PAP    13 marca 2014 - 14:26
We Wrocławiu powstanie futurystyczny apartamentowiec za 260 mln

Futurystyczny budynek OVO Wrocław, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, powstanie w samym centrum miasta. W pierwszej połowie kwietnia ma ruszyć jego budowa. Koszt inwestycji to 260 mln zł netto.
Kompleks OVO Wrocław został zaplanowany jako obiekt wielofunkcyjny. Na dziewięciu kondygnacjach znajdzie się blisko 170 luksusowych apartamentów, ekskluzywne przestrzenie biurowe, nowoczesne centrum SPA, restauracja, kawiarnie, lokale usługowe, a także pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton.

Powierzchnia całego budynku to blisko 49 tys. m kw., z czego blisko 5 tys. m kw. zajmie przestrzeń handlowo-usługowa.

Opływowy kształt OVO Wrocław będzie przypominał kroplę wody. Budynek zostanie pierwszym w kraju przedstawicielem tzw. blobitektury. Ten architektoniczny nurt inspiruje się obłymi i miękkimi formami. Obiekt powstanie według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej architekt koncepcyjny OVO Wrocław Asaf Gottesman, Wrocław jest otwartym miastem, które nie boi się nowości.

"Doskonale współistnieją tu obok siebie budynki o zupełnie odmiennych stylach. Dlatego projektując OVO, staraliśmy się dać miastu coś niezwykłego, ale jednocześnie wpisującego się w samą ideę Wrocławia. Chcieliśmy stworzyć projekt prezentujący inny stosunek budynku do przestrzeni miejskiej. Jeśli koncepcja biurowca zakłada niedostępną enklawę, to my chcieliśmy stworzyć OVO jako otwarty budynek, w którym wewnętrzny dziedziniec stanowi przestrzeń publiczną i łączy w sobie wiele aspektów miejskiego życia. Ten budynek będzie częścią miasta, miejscem różnorakich interakcji społecznych i kulturalnych" - powiedział Gottesman.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych, którego wybrano na początku marca 2014 r., została firma Eiffage Polska Budownictwo, jedno z największych przedsiębiorstw budowlanych w Europie. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie kwietnia i potrwają dwa lata.

W futurystyczny projekt zainwestowała spółka Wings Properties, która wchodzi w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

Według dyrektora projektu Shuckie Ovadiaha z Wings Properties, budynek OVO Wrocław stanie się jednym z symboli nowoczesnego i kosmopolitycznego miasta.

"Inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku" - powiedział Ovadiah.

We wrześniu 2013 r. rozpoczęła się przedsprzedaż apartamentów OVO Wrocław. W ciągu kilku miesięcy sprzedano 40 proc. apartamentów i 5 lokali biurowych.

W 2008 roku koncept OVO Wrocław został wyróżniony w Cannes przez Architectural Review, nagroda MIPIM Future Projects Award przyznana została w kategorii obiektów komercyjnych i rekreacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glews, 2014-03-14 09:34:02

    Gottesman jak bardzo lubić jak takie Żydki mówią o tym, że Wrocław jako niby miasto otwarte, w którym Żyd i Murzyn mogą dostać w ryja w biały dzień, ma tolerować pseudo architektoniczny bełkot. Wystarczy takich potworków za Dudiego I i mr. Zdrojewskiego - vide budynek Solpolu koło gotyckiego Kościoł...a i parking brzydactwo na Kazimierza Wielkiego i słynny już "szklany dom" Archicomu przy Pl. Powstańców! Brrr - warto stąd wyemigrować np .do Berlina, żeby zobaczyć jak powinna współgrać Ze sobą nowe i stare!  rozwiń