PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu szykuje się wysyp biurowców

  • PTWP- Property News    31 marca 2016 - 17:06
We Wrocławiu szykuje się wysyp biurowców
Tak ma wyglądać wrocławski The Place. (Fot.: http://www.i2development.pl).

• Nowa wieża biurowa ma stanąć m.in. naprzeciwko słynnego Sky Tower.
• Trwa budowa The Place i Nowy Alexanderhous. 
• W przyszłości na cele komercyjne przeznaczony będzie też zabytkowy spichlerz.
Stojący naprzeciwko wrocławskiego Sky Tower biurowiec zostanie zburzony, a na jego miejsce stanie 15-kondygnacyjna wieża biurowa. Jej budowa rozpocznie się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. To jedna z wielu inwestycji, jakie zamierza przeprowadzić w stolicy Dolnego Śląska firma  i2.

Jak zapowiadają jej przedstawiciele funkcje biurowo-usługowe zyskają również kolejne inwestycje we Wrocławiu: przy Piłsudskiego (cztery kondygnacje budynku mieszkalnego premium przeznaczone będą na biura) oraz projekt Księcia Witolda, gdzie na cele komercyjne przeznaczony będzie zabytkowy spichlerz (ok. 5,5 tys. mkw.). Realizacja projektu wystartuje prawdopodobnie w drugim kwartale 2016 r.

Firma rozważa w przyszłości budowę obiektów dla inwestorów zewnętrznych. Na razie w ramach jej sztandarowej inwestycji we Wrocławiu powstają dwa biurowce: The Place i Nowy Alexanderhous.

- W obu przypadkach prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie najmu całych budynków - mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes, 2016-04-01 12:00:47

    Pogonić to Żydowstwo z Wrocławia! To jest zabytkowe miasto a nie teren eksperymentów z biurowcami, które za dwa, trzy lata będą i tak stały puste!