PARTNER PORTALU
  • BGK

We wtorek otwarcie obwodnicy Słupska

  • PAP    25 października 2010 - 17:23
We wtorek otwarcie obwodnicy Słupska

We wtorek (26 października) zostanie otwarta dla ruchu samochodowego obwodnica Słupska - poinformował Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Michalski powiedział, że trasa ma być przejezdna od południa. Urząd Miasta w Słupsku zamówił na wtorek specjalny autobus, który wykona cztery kursy, wożąc po obwodnicy osoby chcące obejrzeć inwestycję. Autobus będzie odjeżdżał sprzed ratusza. 

Obwodnica Słupska jest nowym odcinkiem drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk. Zbudowano ją w standardzie drogi ekspresowej. Trasa ma długość 16,3 km i omija Słupsk od strony południowej. Znajdują się na niej cztery węzły drogowe: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo oraz 180-metrowy most nad rzeką Słupią.

Inwestycja kosztowała 435 mln zł. Budowa obwodnicy rozpoczęła się w sierpniu 2008 r. Prace prowadziło wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis.

Po oddaniu obwodnicy do użytku, dotychczasowy odcinek trasy nr "6", przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk, przestanie być drogą krajową.

Uroczyste otwarcie obwodnicy Słupska zaplanowano na 29 października. Zaproszono na nie prezydenta Bronisława Komorowskiego i ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Ruch na drodze - jak zapewnia GDDKiA - nie będzie tego dnia wstrzymany.

Czytaj też: 

Obwodnica Gołdapi z premierem 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.