PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekendowe remonty dróg w Warszawie

  • AT    12 września 2013 - 14:14
Weekendowe remonty dróg w Warszawie

Remont nawierzchni na ul. Wólczyńskiej i Rzymowskiego, zamknięcie przejazdu na ul. Marsa i prace na Trasie Toruńskiej to najważniejsze remonty drogowe w najbliższy weekend w Warszawie.
Zarząd Dróg Miejskich  w Warszawie planuje frezowanie ul. W. Rzymowskiego pomiędzy ul. Cybernetyki a Gotarda (obydwie jezdnie) oraz ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul.  J. Conrada a al. W. Reymonta. Jak zwykle prace rozpoczną się w piątek (13 września) ok. godz. 22 a zakończą w poniedziałek (16 września) ok. godz. 4 rano.

Objazdy na Mokotowie poprowadzone będą ulicami: Puławska - al. Lotników - al. Wilanowska; W. Rzymowskiego - Z. Modzelewskiego - al. Lotników - al. Wilanowska. Na czas robót możliwy będzie skręt z ul. Cybernetyki w lewo w ul. W. Rzymowskiego (w kierunku ul. Wołoskiej).

Autobusy linii 136, 138, 174, 193, 504, N34 i N36 będą kursowały trasami objazdowymi. Linie 136 i N34 w kierunku pętli Młynów i Dw. Centralny zostaną skierowane ulicami Z. Modzelewskiego, al. Lotników i al. Wilanowską, natomiast w kierunku pętli Natolin Płn. i Os. Kabaty: al. Wilanowską, al. Lotników i Puławską. Autobusy linii 138, w obu kierunkach, pojadą ulicami Cybernetyki i Obrzeźną, linii 193 al. Wilanowską, W. Rzymowskiego, Cybernetyki i Obrzeźną; natomiast linii 174 i N36 al. Lotników, al. Wilanowską, W. Rzymowskiego, Cybernetyki i Obrzeźną. Trasa linii 504 w kierunku pętli Dw. Centralny będzie prowadziła ulicami Z. Modzelewskiego - al. Lotników - al. Wilanowska, a w kierunku Os. Kabaty al. Wilanowską, al. Lotników i ul. Puławską.

Objazd na Bielanach poprowadzony zostanie ulicami Sokratesa - J. Kasprowicza - M. Oczapowskiego lub J. Conrada - al. W. Reymonta.

Autobusy linii 110 i 116 od skrzyżowania S. Żeromskiego/al. W. Reymonta/Wólczyńska oraz linie nocne N41 i N91 od skrzyżowania W. Broniewskiego z al. W. Reymonta pojadą - w obu kierunkach - al. W. Reymonta i ul. J. Conrada po czym wrócą na swoje stałe trasy. Trasa linii nocnej N01 w kierunku Nowodwory będzie prowadziła objazdem ulicami S. Żeromskiego - S. Przybyszewskiego - J. Kasprowicza, a w kierunku pętli Ursynów Płn. ulicami: J. Kasprowicza, M. Oczapowskiego i al. W. Reymonta. Autobusy linii nocnej N43 od skrzyżowania al. W. Reymonta z ul. J. Conrada pojadą - w obu kierunkach- ul. J. Conrada.

Na duże zmiany muszą przygotować się mieszkańcy Rembertowa. W sobotę i niedzielę (od 13 września od ok. godz. 23 do 16 września ok. godz. 4 rano) zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Marsa. Kolejarze będą remontowali przejazd na torach linii podmiejskiej.

Samochody zostaną skierowane na objazd ulicami Strażacką i Żołnierską. Linia autobusowa 115 będzie miała trasę skróconą, do przystanku PKP Rembertów (przystanek 03 po południowej stronie torów) i będzie kursowała według specjalnego rozkładu jazdy. Dalszą część trasy obsłuży zastępcza linia Z15, która z pętli Rembertów Kolonia pojedzie ulicą Cyrulików, al. gen. A. Chruściela „Montera", przez Rondo gen. A.E. Fieldorfa „Nila", następnie aleją Sztandarów i ulicą Czwartaków dotrze do pętli Mokry Ług.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kontynuuje prace przy wiadukcie na ul. Głębockiej. W sobotę, 14 września (w godz. 7.00-20.00) zwężona będzie północna jezdnia (w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego) Trasy Toruńskiej w rejonie ul. Głębockiej a w niedzielę 15 września (w godz. 7.00-20.00) zwężona zostanie jezdnia południowa (w kierunku Marek). Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

GDDKiA wprowadza także od soboty ograniczenia w ruchu na estakadzie zjazdowej Trasy Toruńskiej na ul. Marywilską - nie będą mogły nią jeździć autobusy oraz samochody ciężarowe o masie pow. 3,5 tony. Dlatego też autobusy linii 112 (tylko w kierunku pętli CH Marki), 156 (w kierunku pętli Dw. Wschodni (Kijowska) i 118 (w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie) po zjeździe z mostu gen. S. Grota-Roweckiego pojadą objazdem ulicami Toruńską i Łabiszyńską, natomiast linie 114 i 414 (w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie) Toruńską, Łabiszyńską, L. Kondratowicza i Bazyliańską. Linia 145 (w kierunku pętli Wiatraczna) pojedzie ulicą Toruńską i P. Wysockiego. Na trasy objazdowe, ulicami Toruńską i Łabiszyńską zostaną skierowane linie 732 (w kierunku pętli Marki) i N02 (w kierunku pętli Marysin). Natomiast linie 104 i 134 w obu kierunkach będą kursowały ulicami P. Wysockiego, Bartniczą, Rembielińską, Matki Teresy z Kalkuty, P. Wysockiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: