PARTNER PORTALU
  • BGK

Węgorzewo z nową plażą i molo-punktem widokowym na Mamry

  • PAP    15 lipca 2011 - 11:58
Węgorzewo z nową plażą i molo-punktem widokowym na Mamry

Węgorzewo (warmińsko-mazurskie) ma nową plażę i molo, które jest jednocześnie punktem widokowym na Mamry.
„Latami rosły w tym miejscu krzaki, teraz to jedno z fajniejszych miejsc tej części Mazur” – uważa duszpasterz żeglarzy ks. Rafał Chwałkowski.

Plaża i molo znajdują się przy ujściu Węgorapy do Mamr – przepływają tędy wszyscy żeglarze, którzy chcą wpłynąć do Węgorzewa.

„To jedno z najbardziej urokliwych miejsc Mazur północnych, teraz będą nim cieszyć się też ci, którzy nie żeglują, bo będą mieli gdzie spędzać czas, dotychczas to miejsce było niezagospodarowane” – powiedział ks. Chwałkowski.

Nowe kąpielisko jest strzeżone przez ratowników, wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz podkreślił, że warto z niego korzystać m.in. z tego powodu, że „jest w nim naturalny obieg wody”, który powoduje przepływająca przy kąpielisku Węgorapa.

„To gwarancja czystości tego kąpieliska” – dodał. Piasek na nowej plaży nie jest mazurski – szorstki i drapiący, lecz został przywieziony znad morza.

Urządzenie węgorzewskiej plaży i budowa molo, które jest jednocześnie punktem widokowym kosztowało 5 mln zł, z czego połowa to środki unijne z Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.