PARTNER PORTALU
 • BGK

Weselnicy jak piłkarze. Na stadion

 • PAP    15 lutego 2012 - 12:59
Weselnicy jak piłkarze. Na stadion

Bankiety, koncerty, urodziny, a nawet wesela można zorganizować na poznańskiej arenie Euro 2012. Lech, jako nowy operator obiektu chce przekonać potencjalnych klientów, że stadion to nie tylko mecz piłkarski z kibicami na trybunach.
Konsorcjum Lech Poznań i Marcelin Management, który od września ubiegłego roku zarządza Stadionem Miejskim, przymierza się do kampanii promocyjnej, mającej na celu zachęcić firmy i biznesmenów do korzystania z lóż (tzw. skyboxów) oraz miejsc VIP-owskich. I to nie tylko przy okazji piłkarskich spotkań.

"Stadion, to już nie jest tylko 22 ludzi biegających za piłką. To również świetne miejsce na różne formy spotkań biznesowych. Nasz obiekt już na desce kreślarskiej był projektowany z takim właśnie założeniem. Wkrótce powstaną tutaj powierzchnie pod handel i różnego rodzaju usługi" - powiedział prezes Lecha Karol Klimczak.

Do dyspozycji klientów są 42 skyboxy, zlokalizowane na pierwszej i trzeciej trybunie. Każdy z nich przeznaczony jest dla 10 osób, a ich przykładowy koszt wynajęcia w dniu meczu wynosi od 4,5 do 8,5 tysiąca zł netto. Podczas niektórych meczów - z Legią Warszawa i Borussią Dortmund, Lechowi udało się wynająć wszystkie loże.

Jak poinformowała specjalista d/s hospitality Lecha Agnieszka Próchniewicz, klub chce, aby życie w lożach tętniło nie tylko w dniu meczu.

"Mimo, że jeszcze nie robiliśmy większej kampanii informacyjnej, średnio odbywają się dwie imprezy w tygodniu. To różnego rodzaju spotkania o charakterze biznesowym czy bankiety" - wyjaśniła.

Jak dodała, zakres usług możliwych do zrealizowania na stadionie jest praktycznie nieograniczony. Można zorganizować prywatną imprezę, na przykład urodziny czy nawet wesele. Na życzenie klienta operator może zapalić jupitery, bandy reklamowe, telebimy o powierzchni 116 m kwadratowych, na których wyświetli zdjęcie jubilata czy tortu urodzinowego.

"Wesela jeszcze nie organizowaliśmy, ale jeszcze teraz nie sezon na tego typu imprezy. Jesteśmy na to przygotowani - do dyspozycji jest DJ, nagłośnienie, odpowiednie oświetlenie. Mamy duże pomieszczenia, największa sala ma aż 1500 m kwadratowych" - podkreśliła Próchniewicz.

Klub zabiega o to, by jak najwięcej firm rezerwowało skyboxy na cały rundy. "Naszym marzeniem jest sytuacja, jaka ma miejsce na stadionie Arsenalu, gdzie nawet siedem lat trzeba czekać na wynajęcie lóż" - przyznała.

Mało prawdopodobne jest by na poznańskim stadionie w tym roku odbyła się większa, niepiłkarska impreza na kilkadziesiąt tysięcy osób. W 2010 roku podczas oficjalnego otwarcia obiektu wystąpił Sting, natomiast latem ubiegłego roku ponad 40 tysięcy osób obejrzało zawody motocrossowe Red Bull X-Fighters.

"Po rozgrywkach ligowych nastąpi wymiana murawy specjalnie na Euro. A ta murawa jest naszym oczkiem w głowie i musimy się o nią troszczyć, by cieszyć się nią jak najdłużej. Funkcja sportowa stadionu jest dominująca i rozgrywki piłkarskie mają tutaj priorytet" - podkreśliła Próchnicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • niutki, 2012-02-15 20:56:35

  rzeczywiście jak weselnicy. wiadomo czego im do szczescia potrzeba...
 • Kotlet, 2012-02-15 20:36:59

  Piękny widok!!! Można się zachwycać!!! TE gesty są naprawdę ujmujące dla wiernych kibiców!!!
 • Kony, 2012-02-15 18:01:47

  A "śliczna Panienka z okienka" też?