PARTNER PORTALU
  • BGK

Weto komisji dla planu Wyspy Spichrzów

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    26 października 2010 - 08:03
Weto komisji dla planu Wyspy Spichrzów

Krok do tyłu w zagospodarowaniu północnego cypla Wyspy Spichrzów? Komisja Rozwoju Przestrzennego Rady Miasta Gdańska odrzucili projekt uchwały o miejscowym planie zagospodarowania Wyspy Spichrzów.
Decyzja komisji nie oznacza jednak, że projekt nie trafi 28 października pod obrady Rady Miasta Gdańska. To ona podejmie ostateczną decyzję – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Radnych zarówno PiS, jak i PO nie przekonały zapewnienia Marka Piskorskiego, dyrektora Biura Rozwoju Gdańska, który podkreślał, że plan jest wyrazem kompromisu między oczekiwaniami miasta, konserwatora zabytków i inwestora.

– To potężna inwestycja i powinniśmy się cieszyć, że po wielu latach udało się w końcu go znaleźć. Plan musi umożliwiać inwestorowi zabudowę. To nie może być tylko historyczna makieta – przekonywał członków komisji.

Nadaremno. Wiadomo, że do Biura Rozwoju Gdańska wpłynęło w terminie (uwagi można było wnosić do 14 października) sześć pism, zawierających 35 uwag do projektu planu (niektóre powtarzały się, np. te dotyczące wysokości zabudowy).

Uwagi zgłosiło też Biuro Architektoniczne MAT, które w kwietniu wygrało konkurs na koncepcję zagospodarowania tej prestiżowej działki. Koncepcja posłużyła miejskim planistom do wprowadzenia zmian w dotychczasowym planie.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2011 r. i ma się zakończyć przed 2015 r. Projekt zakłada powstanie w tym miejscu m.in. punktu widokowego i 500 miejsc parkingowych. 30 procent powierzchni miałoby zostać przeznaczone pod mieszkania. Inwestycja pochłonie 450 mln zł – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Czytaj też:

Gdańskie wyspy publiczno-prawne

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.