PARTNER PORTALU
  • BGK

Węzeł Emilia na A2 nadal zamknięty

  • PAP    29 września 2010 - 16:03
Węzeł Emilia na A2 nadal zamknięty

Nie dojdzie do planowanego na czwartek otwarcia modernizowanego węzła Emilia na autostradzie A2 pod Zgierzem (Łódzkie). Dopiero od połowy listopada kierowcy będą mogli w tym miejscu wjechać na autostradę lub zjechać z niej na drogę krajową nr 1.
Węzeł Emilia został zamknięty przed wakacjami. Od tego czasu trwają na nim prace związane z dostosowaniem do systemu poboru opłat. Bramki instalowane są na wjeździe i wyjeździe z autostrady. 30 września węzeł miał być ponownie oddany do użytku.

"Były wątpliwości co do jakości betonu, jaki podczas prac zastosował wykonawca. Teraz musi to poprawić. W związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac termin otwarcia zostaje przesunięty na połowę listopada. Za dodatkowe utrudnienia kierowców przepraszamy" - poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W czasie modernizacji węzła Emilia kierowcy, którzy chcą z autostrady A2 zjechać na drogę krajową nr 1 (lub odwrotnie - z DK nr 1 wjechać na A2) muszą korzystać z objazdów przez węzły Piątek i Stryków (od wschodu) lub Wartkowice (od zachodu).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.