• PARTNERZY PORTALU

Węzeł Emilia na A2 nadal zamknięty

Nie dojdzie do planowanego na czwartek otwarcia modernizowanego węzła Emilia na autostradzie A2 pod Zgierzem (Łódzkie). Dopiero od połowy listopada kierowcy będą mogli w tym miejscu wjechać na autostradę lub zjechać z niej na drogę krajową nr 1.
Węzeł Emilia na A2 nadal zamknięty

Węzeł Emilia został zamknięty przed wakacjami. Od tego czasu trwają na nim prace związane z dostosowaniem do systemu poboru opłat. Bramki instalowane są na wjeździe i wyjeździe z autostrady. 30 września węzeł miał być ponownie oddany do użytku.

"Były wątpliwości co do jakości betonu, jaki podczas prac zastosował wykonawca. Teraz musi to poprawić. W związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac termin otwarcia zostaje przesunięty na połowę listopada. Za dodatkowe utrudnienia kierowców przepraszamy" - poinformował Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W czasie modernizacji węzła Emilia kierowcy, którzy chcą z autostrady A2 zjechać na drogę krajową nr 1 (lub odwrotnie - z DK nr 1 wjechać na A2) muszą korzystać z objazdów przez węzły Piątek i Stryków (od wschodu) lub Wartkowice (od zachodu).

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE