Węzeł komunikacyjny usprawni ruch w Szczecinie

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę węzła, który ma znacząco usprawnić ruch na południowych wjazdach do miasta.
Węzeł komunikacyjny usprawni ruch w Szczecinie

Prace przy budowie węzła powinny rozpocząć się w połowie tego roku, ich zakończenie jest zaplanowane na połowę 2013 roku - poinformował w środę rzecznik Oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Nowy węzeł powstanie na obecnym przecięciu autostrady przez ulicę Tczewską. Węzeł "Tczewska" uruchomi dojazd do terenów inwestycyjnych w pobliskich Trzebuszu i Dunikowie. Nowe połączenie drogowe połączy też autostradę z dzielnicami Szczecina Dąbie i Wielgowo.

Budowa węzła ma być jedyną tak poważną inwestycją na drogach krajowych w regionie. W ramach inwestycji powstanie podwójny wiadukt oraz tzw. łącznice węzła. GDDKiA przed rozstrzygnięciem przetargu nie chce określić nawet przybliżonych kosztów budowy.

Od jesieni ubiegłego roku trwa przebudowa jezdni autostrady na odcinku o ponad 2-kilometrowej długości w rejonie przyszłego węzła. Poniemieckie płyty betonowe wymieniane są na nową nawierzchnię bitumiczną. Prace na autostradzie są powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego w rejonie węzła Tczewska.

Po zakończeniu prac mieszkańcy Szczecina Dąbia i Wielgowa zyskają nową możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Planowana jest również likwidacja niebezpiecznego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz wjazdu na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa.

Wcześniej został ogłoszony również przetarg na przebudowę wraz z dojazdami mostu na autostradzie A6 na rzece Chełszcząca, znajdującego się na północ od planowanego węzła "Tczewska".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE