PARTNER PORTALU
  • BGK

Węzeł komunikacyjny usprawni ruch w Szczecinie

  • PAP    1 lutego 2012 - 19:00
Węzeł komunikacyjny usprawni ruch w Szczecinie

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę węzła, który ma znacząco usprawnić ruch na południowych wjazdach do miasta.
Prace przy budowie węzła powinny rozpocząć się w połowie tego roku, ich zakończenie jest zaplanowane na połowę 2013 roku - poinformował w środę rzecznik Oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.

Nowy węzeł powstanie na obecnym przecięciu autostrady przez ulicę Tczewską. Węzeł "Tczewska" uruchomi dojazd do terenów inwestycyjnych w pobliskich Trzebuszu i Dunikowie. Nowe połączenie drogowe połączy też autostradę z dzielnicami Szczecina Dąbie i Wielgowo.

Budowa węzła ma być jedyną tak poważną inwestycją na drogach krajowych w regionie. W ramach inwestycji powstanie podwójny wiadukt oraz tzw. łącznice węzła. GDDKiA przed rozstrzygnięciem przetargu nie chce określić nawet przybliżonych kosztów budowy.

Od jesieni ubiegłego roku trwa przebudowa jezdni autostrady na odcinku o ponad 2-kilometrowej długości w rejonie przyszłego węzła. Poniemieckie płyty betonowe wymieniane są na nową nawierzchnię bitumiczną. Prace na autostradzie są powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego w rejonie węzła Tczewska.

Po zakończeniu prac mieszkańcy Szczecina Dąbia i Wielgowa zyskają nową możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Planowana jest również likwidacja niebezpiecznego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz wjazdu na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa.

Wcześniej został ogłoszony również przetarg na przebudowę wraz z dojazdami mostu na autostradzie A6 na rzece Chełszcząca, znajdującego się na północ od planowanego węzła "Tczewska".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.