PARTNER PORTALU
  • BGK

Węzeł z pozytywną opinią nadzoru budowlanego

  • PAP    28 grudnia 2011 - 18:03

Węzeł Łopuszańska-Kleszczowa w stolicy uzyskał w środę pozytywną opinię nadzoru budowlanego, która jest konieczna przed dopuszczeniem inwestycji do ruchu. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych po nowym roku ma podać termin, kiedy węzłem przejadą samochody.
ZAKTUALIZOWANE. Przebudowa węzła Alej Jerozolimskich i ul. Łopuszańskiej ma usprawnić ruch na trasie wylotowej z Warszawy w kierunku Pruszkowa. Trzypoziomowe, bezkolizyjne skrzyżowanie tworzą m.in. nowo wybudowane estakady.

W środę inwestycję skontrolował nadzór budowlany - to procedura wymagana przed dopuszczeniem do ruchu. "Wynik kontroli jest pozytywny. Jeszcze w środę zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie" - powiedział PAP szef Mazowieckiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Jaromir Grabowski.

Jak powiedziała Agata Choińska z ZMID, termin, kiedy węzłem przejadą samochody, zostanie podany w nowym roku. Dodała, że po otwarciu węzła Łopuszańska będzie funkcjonowała tymczasowa organizacja ruchu w Al. Jerozolimskich z uwagi na trwającą budowę węzła Salomea.

Małgorzata Tarnowska z GDDKiA zaznaczyła, że organizacja ruchu na czas, gdy jednym z pasów nie będą jeździły samochody, została zatwierdzona przez stołeczny urząd. Dodała, że budowa węzła Salomea ma zostać zakończona w sierpniu przyszłego roku, jednak być może już w maju samochody będą mogły przejechać trasą. "W czasie, gdy ruch będzie się odbywał, będą trwały jeszcze prace wykończeniowe na budowie" - zaznaczyła.

Budowa węzła Łopuszańska-Kleszczowa to element modernizacji Al. Jerozolimskich na odcinku od Ronda Zesłańców Syberyjskich. Inwestycję dofinansowano ze środków unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.