PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadomo, kto wybuduje stadion w Tychach

  • AT    16 października 2012 - 20:34
Wiadomo, kto wybuduje stadion w Tychach

Wreszcie wiadomo, kto wybuduje nowy stadion w Tychach. Otwarcie w 2014 roku. Władze Tychów liczą, że jeszcze w październiku zostanie podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.
Decyzja oznacza zakończenie procedury przetargowej. Jej zwycięzca - Mostostal Warszawa S.A zaoferował w przetargu kwotę 128 873 225, 62 zł brutto (w tym VAT 24 098 245, 44). Drugą ofertę (na kwotę 144 623 400, 00 zł) złożyła spółka Warbud.

- W postępowaniu nie odrzucono żadnej oferty, ani nie wykluczono żadnego wykonawcy. Oferta złożona przez Mostostal Warszawa odpowiada wszystkim warunkom i wymaganiom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i została wybrana, jako najkorzystniejsza - mówi Jan Cofała, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Tychy.

Czytaj też: Kto wybuduje tyski stadion?

Warbud ma teraz dziesięć dni na złożenie ewentualnego odwołania od wyników przetargu. Jeżeli obejdzie się bez protestu, to umowa z Mostostalem zostanie podpisana jeszcze w październiku.

Mostostal ma doświadczenie w realizacji sportowych inwestycji. Firma budowała m.in. kryty tor kolarski w Pruszkowie i halę widowiskowo-sportową w Jastrzębiu.

Przypomnijmy, że to kolejny przetarg poświęcony budowie tyskiego stadionu. Poprzedni unieważniono, ponieważ wśród dziewięciu złożonych ofert najtańsza i tak przewyższała budżet zamawiającego.

Kiedy nowy stadion będzie służył piłkarzom? Plan zakładał, że obiekt będzie gotowy pod koniec 2013 roku. Z powodu opóźnienia realny termin to wiosna 2014 roku. Do tego czasu GKS ma grać w Jaworznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.