Wiadukt na A2 gotowy

Pierwszy wiadukt na odcinku C autostrady A2 Stryków-Konotopa został udostępniony kierowcom – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Odcinek C to najmniej zaawansowana część autostrady – wciąż nie wiadomo, czy wykonawca udostępni drogę na Euro 2012.

Wiadukt znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 50. Oddanie go do użytku ułatwi życie kierowcom – dotychczas ruch odbywał objazdem przez plac budowy autostrady. Wykonawca będzie mógł się zająć układaniem warstw bitumicznych drogi pod obiektem.

GDDKiA poinformowała, że na placu budowy odcinka C trwa pełna mobilizacja – prace są prowadzone codziennie i przez całą dobę. Zgodnie z ostatnimi danymi opublikowanymi przez drogowców w poniedziałek, warstwa podbudowy na odcinku jest gotowa w 81 proc. (tydzień wcześniej było to 73 proc.), a warstwa wiążąca w 80 proc. (wobec 57 proc. tydzień wcześniej).

Odcinek C buduje czeska firma Bogl & Krysl. Termin ukończenia odcinka wyznaczono na październik 2012 r., ale droga ma być przejezdna na Euro 2012.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jakie będą komentarze, gdy okaże się, że ten feralny odcinek zostanie w terminie oddany. Aż będzie miło usłyszeć tych ,,ekspertów" typu Furgalski.

obserwator, 2012-05-16 12:42:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE