PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadukt na A2 gotowy

  • PAP    16 maja 2012 - 12:04

Pierwszy wiadukt na odcinku C autostrady A2 Stryków-Konotopa został udostępniony kierowcom – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Odcinek C to najmniej zaawansowana część autostrady – wciąż nie wiadomo, czy wykonawca udostępni drogę na Euro 2012.

Wiadukt znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 50. Oddanie go do użytku ułatwi życie kierowcom – dotychczas ruch odbywał objazdem przez plac budowy autostrady. Wykonawca będzie mógł się zająć układaniem warstw bitumicznych drogi pod obiektem.

GDDKiA poinformowała, że na placu budowy odcinka C trwa pełna mobilizacja – prace są prowadzone codziennie i przez całą dobę. Zgodnie z ostatnimi danymi opublikowanymi przez drogowców w poniedziałek, warstwa podbudowy na odcinku jest gotowa w 81 proc. (tydzień wcześniej było to 73 proc.), a warstwa wiążąca w 80 proc. (wobec 57 proc. tydzień wcześniej).

Odcinek C buduje czeska firma Bogl & Krysl. Termin ukończenia odcinka wyznaczono na październik 2012 r., ale droga ma być przejezdna na Euro 2012.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • obserwator, 2012-05-16 12:42:04

    Jakie będą komentarze, gdy okaże się, że ten feralny odcinek zostanie w terminie oddany. Aż będzie miło usłyszeć tych ,,ekspertów" typu Furgalski.