PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiadukt nad bocznicą zostanie przebudowany

  • GK/wloclawek.pl    5 sierpnia 2011 - 12:36
Wiadukt nad bocznicą zostanie przebudowany

Wiadukt drogowy nad bocznicą kolejową we Włocławku w ciągu drogi krajowej nr 1 zostanie przebudowany.
Jest to początek robót drogowych realizowanych w ramach trzeciego, ostatniego etapu przebudowy „jedynki”.

Prace wykonywane będą na półkilometrowym odcinku rozpoczynającym się od skrzyżowania z alejami Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi. Przebudowane będzie też skrzyżowanie z drogą dojazdową do j. Czarnego.

Gruntownie wyremontowana będzie nawierzchnia jezdni, powstaną nowe chodniki i zjazdy. Zmodernizowane zostaną kolektory i kanały deszczowe, powstanie także nowe oświetlenie uliczne.

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 15 mln 565 tys. zł (bez VAT). Oferty w przetargu można składać do 8 września br. Roboty potrwają 12 miesięcy, od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja ta współfinansowana jest z środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

W związku z ogłoszeniem powyższego przetargu Miejski Zarząd Dróg poszukuje inżyniera kontraktu, który nadzorowałby tę inwestycję oraz przeprowadził kontrolę w okresie gwarancji, czyli od dnia zakończenia prac budowlanych.

Szacunkowa wartość tego zamówienia wynosi 235,5 tys. zł. Pierwszy etap przebudowy „jedynki”, na prawie dwukilometrowym odcinku ulicy Okrzei od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego, zakończy się w połowie listopada tego roku.

Drugi etap – czyli przebudowa ponad dziewięciokilometrowego odcinka, od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil wraz z mostem na rzece Zgłowiączce, zakończy się pod koniec listopada 2013 r. Obydwa etapy remontu będę kosztować łącznie ok. 151 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.