Wiadukt nad bocznicą zostanie przebudowany

  • GK/wloclawek.pl
  • 05-08-2011
  • drukuj
Wiadukt drogowy nad bocznicą kolejową we Włocławku w ciągu drogi krajowej nr 1 zostanie przebudowany.
Wiadukt nad bocznicą zostanie przebudowany
Jest to początek robót drogowych realizowanych w ramach trzeciego, ostatniego etapu przebudowy „jedynki”.

Prace wykonywane będą na półkilometrowym odcinku rozpoczynającym się od skrzyżowania z alejami Kazimierza Wielkiego i Królowej Jadwigi. Przebudowane będzie też skrzyżowanie z drogą dojazdową do j. Czarnego.

Gruntownie wyremontowana będzie nawierzchnia jezdni, powstaną nowe chodniki i zjazdy. Zmodernizowane zostaną kolektory i kanały deszczowe, powstanie także nowe oświetlenie uliczne.

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 15 mln 565 tys. zł (bez VAT). Oferty w przetargu można składać do 8 września br. Roboty potrwają 12 miesięcy, od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja ta współfinansowana jest z środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

W związku z ogłoszeniem powyższego przetargu Miejski Zarząd Dróg poszukuje inżyniera kontraktu, który nadzorowałby tę inwestycję oraz przeprowadził kontrolę w okresie gwarancji, czyli od dnia zakończenia prac budowlanych.

Szacunkowa wartość tego zamówienia wynosi 235,5 tys. zł. Pierwszy etap przebudowy „jedynki”, na prawie dwukilometrowym odcinku ulicy Okrzei od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego, zakończy się w połowie listopada tego roku.

Drugi etap – czyli przebudowa ponad dziewięciokilometrowego odcinka, od granicy miasta przy ul. Toruńskiej do skrzyżowania z ul. Lunewil wraz z mostem na rzece Zgłowiączce, zakończy się pod koniec listopada 2013 r. Obydwa etapy remontu będę kosztować łącznie ok. 151 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE